Dbajmy o biblioteki

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2010 08:50
Biblioteki XXI wieku stawiają na nowoczesność, a przyszłością mogą być biblioteki internetowe.
Audio

Wydawcy narzekają na spadek poziomu czytelnictwa, zaś czytelnicy narzekają na zbyt wysokie ceny książek. Ale jest rozwiązanie tego problemu, a tym rozwiązaniem są biblioteki.

Jednak w obecnych czasach biblioteka musi przyciągać nie tylko pokaźnym księgozbiorem, ale również nowoczesnymi rozwiązaniami. Agata Kasprolewicz sprawdzała w "Sygnałach Dnia", jaka powinna być współczesna biblioteka. Dyskutowano o tym podczas Kongresu Bibliotek Publicznych.

Obraz biblioteki, w której na półkach zalegają woluminy pokryte kurzem odchodzi do lamusa. - Biblioteki XXI wieku stawiają na nowoczesność - mówi Rafał Kramza z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Dlatego w bibliotekach obok książek powinny znaleźć się również komputery, multimedialne projektory z ekranami, aparaty cyfrowe, drukarki.

A może stawiać na biblioteki internetowe, tak jak to robią w Pomiechówku?. - Czytelnicy mogą zdalnie korzystać ze zbiorów - zachwala Ewa Mróz.

W biblioteki warto inwestować, bo sieć bibliotek jest dość gęsta, w małych miejscowościach to często jedyna placówka kulturalna.

(ag)

Aby wysłuchać całej rozmowy kliknij "Nowoczesne biblioteki" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.
"Sygnałów Dnia" można słuchać w dni powszednie od godz. 6:00.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Biblioteka Google zagrożona

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2009 14:28
Koncerny Amazon, Microsoft i Yahoo zapowiadają walkę z projektem konkurencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czytelnictwo wśród Polaków

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2010 21:00
Za każdym razem, gdy zostają ogłoszone nowe wyniki badań na temat czytelnictwa wśród Polaków, podnosi się w mediach utyskiwanie na statystycznego rodaka, który w ciągu roku miał w ręku... pół książki......
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal im. Josepha Conrada zaskakuje

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2010 08:29
Za nami pierwszy dzień festiwalu, na którym literatura połączyła siły z muzyką. Wystapił pisarz Andrzej Stasiuk, na klarnecie akompaniował mu Mikołaj Trzaska.
rozwiń zwiń