X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zrób fotkę toalecie

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2010 12:40
Czy to przypadek, że po wizycie premiera Tuska PKP Intercity postanowiły wreszcie zrobić porządek w kolejowych toaletach?
Audio

Premier Donald Tusk niedawno chwalił się, że do Krakowa pojechał pociągiem PKP Intercity. Dla szefa rządu była to przyjemna podróż, choć z pewnym wyjątkiem. - Wizyta w toalecie stanowiła pewnego rodzaju przeżycie - mówił Tusk dziennikarzom, a wypowiedź mogła zobaczyć cała Polska.

To pewnie przypadek, ale koleje Intercity postanowił zrobić w swych składach porządek, m.in. z toaletami. Bo brud w tych przybytkach, brudne okna i walające się po korytarzach papiery to normalne obrazki w polskich pociągach.

Pasażerowie mogą więc robić zdjęcia i filmy dokumentujące brud w wagonach i przesłać je do PKP Intercity - dowiadujemy się z "Sygnałów Dnia".

Zamysł pewnie słuszny, ale jak zwykle znajdą się sceptycy, którzy będą kręcić nosem, że pewnie - jak to często bywa - na dokumentowaniu się skończy. A lepiej by było, gdyby PKP zadbały o sprzątanie. Inni zaś wskazują, że zamiast fotografować brud w toaletach, trzeba edukować społeczeństwo.

Niby racja, bo ktoś w tych toaletach brudzi. Ale jak wyedukować ludzi?

Problem brudnych toalet w pociągach zgłębiała Agnieszka Jas.

(ag)

Aby wysłuchać całego nagrania rozmowy kliknij "Sposób na toaletę" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.
"Sygnałów Dnia" można słuchać w dni powszednie od godz. 6:00.

A dla miłośników mocnych wrażeń film

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wars chce walczyć o klienta. Pozwala na laptopy

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2010 15:39
Wars zapowiada walkę o klienta. Zbuduje sieć restauracji stacjonarnych. A od lutego podróżni będą mogli korzystać z laptopów w wagonach restauracyjnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKP Intercity likwiduje 30 pociągów od 1 czerwca

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2010 16:27
Spółka PKP Intercity przygotowała listę pociągów, które zostaną wycofane z rozkładu jazdy. Od 1 czerwca na tory nie wyjedzie ponad 30 składów tej spółki, które przynoszą największe straty.
rozwiń zwiń