"My przede wszystkim rozmawiamy z Polakami". Radosław Fogiel o propozycji debaty Tuska

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 13:15
- Jeżeli chodzi o debaty, to stanowisko Prawa i Sprawiedliwości jest takie, że my przede wszystkim rozmawiamy z Polakami. Donald Tusk w desperacki sposób próbuje zwrócić na siebie uwagę - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
Radosław Fogiel
Radosław FogielFoto: Wojciech Kusiński / Polskie Radio

Donald Tusk podczas wiecu na Długim Targu w Gdańsku wezwał prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do pojedynku na argumenty.

fogiel_radosław_ok.jpg
Fogiel: Tusk chce zyskać na wartości, czemu ktokolwiek z PiS miałby mu robić tę uprzejmość

- Panie Kaczyński, wyjdź z tej swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi, wymieńmy się argumentami - podkreślił były premier, który niedawno wrócił do kraju i objął stery szefa PO.

W poniedziałek na antenie Polskiego Radia 24 Radosław Fogiel wykluczył możliwość debaty Kaczyński-Tusk. We wtorek, w audycji "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia został zapytany o możliwość debaty obecnego premiera Mateusza Morawieckiego z liderem opozycji i potencjalnym kandydatem na premiera.

- Przede wszystkim należy zadać pytanie, czy Donald Tusk nim jest? Jest pewna niejasność, nie tyle po stronie całej opozycji, ile po stronie Platformy Obywatelskiej - odpowiedział Radosław Fogiel. - Jeżeli chodzi o debaty, to stanowisko Prawa i Sprawiedliwości jest takie, że my przede wszystkim rozmawiamy z Polakami. Donald Tusk, który jest rozczarowany tym, że jego wielki powrót nie przykuł uwagi Polaków, tak jakby sobie tego życzył. Trochę w desperacki sposób próbuje zwrócić na siebie uwagę - stwierdził gość Krzysztofa Świątka.

Posłuchaj
09:01 PR1_mp3 2021_07_20-12-27-16.mp3 Radosław Fogiel: my rozmawiamy z Polakami ("W samo południe"/PR1)

Według Radosława Fogla takimi działaniami Donald Tusk próbuje spolaryzować ponownie opinię publiczną.

Czytaj także:

Gość radiowej Jedynki zwrócił uwagę, że Prawo i Sprawiedliwość oferuje Polakom konkretne propozycje - takie jak Polski Ład.

- Program jest w wielu aspektach rewolucyjny. Każdego dnia rozmawiamy o tym z Polakami. Nasi posłowie są w okręgach wyborczych, dzielą się tymi pomysłami, słuchają opinii, także tych krytycznych. To jest najważniejsza debata, jaką w tej chwili toczymy - oznajmił wicerzecznik PiS.

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadził: Krzysztof Świątek

Gość: Radosław Fogiel (wicerzecznik PiS)

Data emisji: 20.07.2021

Godzina emisji: 12:27

bf

Czytaj także

Marta Kubiak: powrót Donalda Tuska nie zmieni nic, będą jedynie jeszcze większe ataki na rząd PiS

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 09:25
- My się bardzo cieszymy, że Donald Tusk wrócił, bo nasi wyborcy doskonale pamiętają to, co działo się za jego rządów - mówiła w Polskim Radiu 24 Marta Kubiak (PiS). Gościem audycji była również Urszula Pasławska (PSL).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarnecki o powrocie Tuska: to nie jest dobra wiadomość dla Hołowni

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 13:50
- Dla Hołowni i Lewicy nie jest to dobra wiadomość, ponieważ Tusk traktuje inne siły opozycyjne, jako swoich żołnierzy. Nikt nie lubi być traktowany przedmiotowo. Ten powrót będzie raczej oznaczał podziały na opozycji - powiedział o powrocie do polskiej polityki Donalda Tuska, Ryszard Czarnecki z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W konfrontacji z premierem niewiele będzie mieć do powiedzenia". Milczanowska o Tusku

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 09:20
- Donald Tusk, polaryzując scenę polityczną, świadomie atakuje prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, a jednocześnie unika konfrontacji z premierem Mateuszem Morawieckim - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Milczanowska z PiS. Gościem audycji była także Urszula Nowogórska z PSL-KP.
rozwiń zwiń