Waldemar Andzel o odrzuconym wotum nieufności dla szefa MEiN: opozycja się kompromituje

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 15:58
- Przemówienie Przemysława Czarnka w Sejmie było przekonujące. Pokazał, w którym kierunki pójdzie oświata, pokazał zagrożenia na tej drodze i to, że opozycja chciałaby demoralizować dzieci w szkołach - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Waldemar Andzel z PiS.
Waldemar Andzel
Waldemar AndzelFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
przemysław czarnek free sejm tt 1200 .jpg
Prof. Jabłoński o wotum nieufności dla szefa MEiN: to był wściekły atak, chodziło o to by go ośmieszyć

Sejm odrzucił wniosek KO o wyrażenie wotum nieufności ministrowi edukacji i nauki Przemysławowi Czarnkowi. Za wyrażeniem wotum nieufności opowiedziało się 205 posłów, 236 było przeciw, 7 wstrzymało się od głosu. Szef MEiN podczas debaty w Sejmie nazwał wniosek skandalicznym.

Waldemar Andzel przyznał, że "opozycja się kompromituje, a przemówienie Przemysława Czarnka było przekonujące". - Szef MEiN pokazał, w którym kierunki pójdzie oświata, pokazał zagrożenia na tej drodze i to, że opozycja chciałaby demoralizować dzieci w szkołach. PO z Polski chciała tworzyć republikę bananową, żeby wielu młodych wyjeżdżało, a to wielki ubytek naszego kraju - mówił polityk.


Posłuchaj
10:26 [ PR1]PR1 (mp3) 22 lipiec 2021 12_28_06.mp3 Waldemar Andzel o wotum nieufności dla szefa MEiN: opozycja się kompromituje (W samo południe/Jedynka)

 

Gość Polskiego Radia dodał, że "PO chciała wpędzić Polaków w pedagogikę wstydu, aby mieli oni niską samoocenę". - Była to celowa polityka, aby polscy pracownicy byli nisko opłacani. My się na to nie godzimy i to zmieniliśmy. PO nie dba o historię, podobnie duża część mainstreamowych mediów. Opozycja chciałaby mieć media, które nie służą Polakom, ale mam nadzieję, większość społeczeństwa to dostrzeże. Tusk zaognia podziały w Polsce poprzez kłamstwa i prowokacje, a duża część mediów mu w tym pomaga - przyznał poseł PiS.

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadził: Magdalena Ogórek

Gość: Waldemar Andzel (PiS)

Data emisji: 22.07.2021

Godzina emisji: 12:27

dn/ans

Czytaj także

"PO nie ma innego pomysłu na Polskę". Mosiński o przyczynach wniosku nieufności wobec min. Czarnka

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 09:20
- Prof. Przemysław Czarnek nie zgadza się na ideologizowanie dzieci, broni je przed złymi trendami lewackiej ideologii. Szkoła powinna być miejscem nauki, a nie politycznych czy ideologicznych walk - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński z PiS. Gościem "Dwóch stron" był także Marek Sowa z PO KO. 
rozwiń zwiń