"Merytoryczna dyskusja, a nie nakazy". Ścigaj o szczepieniach przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 13:03
- Ludzie mają obawy wywołane dezinformacją w temacie szczepień i napływem różnych informacji w internecie - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Agnieszka Ścigaj, poseł z koła Polskie Sprawy. Dodała, że potrzebna jest w tej sprawie merytoryczna dyskusja z udziałem ekspertów.
Agnieszka Ścigaj
Agnieszka ŚcigajFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Kraje Zachodu skłaniają się w stronę wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19. Chodzi o zabezpieczenie się przed paraliżem służby zdrowia w przypadku czwartej fali epidemii koronawirusa.

obostrzenia restauracja lockdown shutterstock free 1200.jpg
"Społeczeństwo nie jest gotowe na kolejny lockdown". Majmurek o czwartej fali pandemii

Agnieszka Ścigaj oceniła, że gdyby takie rozwiązania zostały przyjęte w Polsce, odniosłyby one efekt odwrotny od zamierzonego. - Uważam, że powinniśmy iść w kierunku zachęt, postawić na rzeczową i merytoryczną debatę ekspercką, gdzie pokaże się ludziom bezpieczeństwo i wpływ na nie szczepień - podkreśliła polityk. Dodała, że takie działania mogą odnieść większy skutek niż "przymus czy restrykcje".

Oceniła, że głos w takiej debacie powinien być oddany środowisku medycznemu, które może odegrać olbrzymią rolę w odpowiedzi na nurtujące pacjentów pytania. - Ludzie mają proste obawy - przyznała poseł. Podkreśliła, że powodem wątpliwości jest dezinformacja, z którą spotykają się w przestrzeni internetowej.

Czytaj także:

W nagraniu rozmowy również o zmianach na dwóch stanowiskach - Rzecznika Praw Obywatelskich i prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.

Posłuchaj
06:56 PR1_mp3 2021_07_26-12-31-45.mp3 Agnieszka Ścigaj o konieczności merytorycznej debaty na temat szczepień (W samo południe/Jedynka)

***

Audycja: "W samo południe"

ProwadzącaMagdalena Ogórek 

Gość: Agnieszka Ścigaj

Data emisji: 26.07.2021

Godzina emisji: 12.29

st

Czytaj także

"Opowiedziałabym się za takimi przepisami". Urszula Pasławska o obostrzeniach wprowadzonych we Francji

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 09:42
- Jako osoba odpowiedzialna oczekuję również od rządu podjęcia działań, które będą zmierzały do tego, że więcej Polaków będzie się szczepić - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Urszula Pasławska z Polskiego Stronnictwa Ludowego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie będzie tolerancji dla takich zachowań". Kraska o zajściach przed punktem szczepień w Grodzisku Mazowieckim

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 07:50
- Jestem przerażony zajściem przed punktem szczepień. Nie będzie tolerancji dla takich zachowań - poinformował w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, komentując zajście w Grodzisku Mazowieckim.
rozwiń zwiń