"Tych mocnych stron jest bardzo dużo". Krzysztof Mróz o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 14:02
Senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Mróz przedstawił na antenie Programu 1 Polskiego Radia mocne strony Polskiego Ładu. - Tych mocnych stron jest bardzo dużo, cały Polski Ład jest takim historycznym pomysłem, aby Polska dokonała skoku w rozwoju gospodarczym - ocenił. 
Krzysztof Mróz
Krzysztof Mróz Foto: PAP/Rafał Guz

Pandemia COVID-19 wywołała najpoważniejszy w ostatnich dziesięcioleciach kryzys gospodarczy. Trudna sytuacja wymaga więc podjęcia konkretnych i zdecydowanych rozwiązań.

Mateusz Morawiecki PAP 1200 (1).jpg
"To największe inwestycje od ostatnich 30 lat". Premier o Polskim Ładzie

Obok rozwiązań podatkowych i regulacji dla firm, w Polskim Ładzie, który powoli przybiera formę prawną, znalazło się wiele rozwiązań prorodzinnych. Znajdziemy tam zmiany w polityce mieszkaniowej czy dotyczące rynku pracy, a także dużo większe nakłady na rozwój sieci instytucji opieki nad najmłodszymi dziećmi. Planowane są też działania skierowane do seniorów.

"Polski Ład jest takim historycznym pomysłem"

- Tych mocnych stron jest bardzo dużo, cały Polski Ład jest takim historycznym pomysłem, aby Polska dokonała skoku w rozwoju gospodarczym - powiedział senator PiS.

Zaznaczył, że "dlatego (Polski Ład) dotyczy tak wielu obszarów". - Dotyczy podatku, dotyczy budowy domów bez zezwoleń, dotyczy polityki socjalnej, społecznej. Chcemy jeszcze bardziej wesprzeć dzietność w ramach Krajowego Polskiego Ładu - wyjaśnił gość audycji.

Posłuchaj
09:14 jerzy.mp3 Krzysztof Mróz o mocnych stronach Polskiego Ładu ("W samo południe") 

- Natomiast to, co wszystkich najbardziej interesuje, czyli nowe zmiany podatkowe. 90% Polaków na tym Polskim Ładzie, na zmianach podatkowych zyska, to są fakty. Niestety zakłamywanie przez opozycję, która straszy Polaków. Szanowni państwo 30 000 kwota wolna od podatków oznacza, że 2/3 polskich emerytów od pierwszego stycznia roku 2022 nie będą płaciły podatku w Polsce - przypomniał Krzysztof Mróz.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadząca: Jerzy Jachowicz

Gość: Krzysztof Mróz (poseł Prawa i Sprawiedliwości)

Data emisji: 30.07.2021 

Godz. emisji: 12.30

PR24,nt

Czytaj także

"Walczymy o dobrobyt Polaków". Marcin Duszek (PiS) o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2021 16:05
- To, że chcemy się ująć za biedniejszą częścią społeczeństwa, powinno być doceniane i poważnie traktowane również przez bogatszych. Propozycje wdrażane w Polskim Ładzie będą podnoszone w najbliższych tygodniach - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Marcin Duszek (Prawo i Sprawiedliwość).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Oszczędności dla ok. 18 milionów podatników". Wiceminister finansów o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 13:02
Wiceminister finansów Sebastian Skuza powiedział, że Polski Ład przyniesie rewolucyjne zmiany. Podczas V Kongresu Ruchu "Europa Christi", który odbywa się w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach mówił o założeniach programu społeczno-gospodarczego Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Liczymy, że propozycje znajdą poparcie nie tylko w całej ZP, ale także poza nią". Czerwińska o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 15:43
- Trwają konsultacje ws. projektu przepisów podatkowych Polskiego Ładu, jesteśmy otwarci na dyskusję. Liczymy, że propozycje znajdą poparcie nie tylko w całej ZP, ale także poza nią - powiedziała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska, pytana o wypowiedzi polityków Porozumienia o projekcie.
rozwiń zwiń