"Kompleksowy program dot. dzietności". Socha o Projekcie Strategii Demograficznej 2040

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 13:11
- Przez ostatnie kilkanaście miesięcy powstawał dokument dotyczący założeń strategii demograficznej do 2040 roku. To jest pierwszy, kompleksowy program, który odpowiada na wszystkie obszary mające wpływ na dzietność - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Barbara Socha, pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock/WorldStockStudio

Dariusz Klimczak 1200.jpg
Dariusz Klimczak: strategia demograficzna musi opierać się na powiązaniach z Polskim Ładem

Barbara Socha mówiła, że Projekt Strategii Demograficznej 2040 obejmuje 10 ważnych obszarów, z których jeden został w znacznej mierze już zrealizowany. - Mam na myśli zabezpieczenie finansowe rodzin. Ale są kolejne cztery priorytetowe obszary, które, wraz z przyjęciem przez rząd strategii, chcemy zacząć wdrażać - tłumaczyła pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej.


Posłuchaj
07:02 _PR1_AAC 2021_08_03-12-28-37_for_media.mp3 Barbara Socha: to jest pierwszy, kompleksowy program, który odpowiada na wszystkie obszary mające wpływ na dzietność (Jedynka/W samo południe)

Polski Ład

Gość Magdaleny Ogórek zaznaczyła ponadto, że część z instrumentów, które odpowiadają za te cztery obszary, już zostało uwzględnionych w Polskim Ładzie.

- Są to instrumenty dotyczące polityki mieszkaniowej, kwestie związane z przyjaznym, stabilnym rynkiem pracy dla rodziców, rozwój opieki nad dziećmi do lat trzech w postaci Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego - wyliczała. Dodała, że w strategii uwzględniono również kwestie dotyczące sektora usług zdrowotnych.

Więcej w rozmowie.

***

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość: Barbara Socha (pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej)

Data emisji: 3.08.2021

Godzina emisji: 12.31

pkur

Czytaj także

"Polski Ład da się zrealizować tylko ciężką pracą". List prezesa PiS do klubów "Gazety Polskiej"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 21:15
Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił w liście do uczestników Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", że Polska stoi obecnie przed ogromną szansą. Jak ocenił, "cele Polskiego Ładu da się zrealizować tylko wtedy, gdy będziemy - mam tu na myśli PiS - bardzo ciężko pracować i nie będziemy popełniać określonych błędów". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To nie mogą być tylko słowa, ale konkretne działania". Maląg o rodzinie i Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 16:58
Tworzenie dobrego klimatu wokół rodziny, stwarzanie takich warunków, aby rodzina była w centrum życia, w centrum uwagi – to nie mogą być tylko słowa, ale konkretne działania – mówiła w piątek w Miejskiej Górce (województwo wielkopolskie) minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń