Jan Mosiński: zachęcanie do szczepień powinno być priorytetem, to sprawdzian pewnej klasy politycznej

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 13:22
- Pan premier Jarosław Kaczyński wystąpił z propozycją, aby stworzyć taką ponadpolityczną inicjatywę dotyczącą zdecydowanych działań w walce z epidemią. Taki pewien horyzontalny zakres wspólnych działań, bo to jest też sprawdzian pewnej klasy politycznej, również dla partii opozycyjnych - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł Jan Mosiński z PiS.
Jan Mosiński
Jan MosińskiFoto: Mateusz Marek/PAP

Gościem Magdaleny Ogórek w programie "W samo południe" był poseł Jan Mosiński. Polityk zapytany o szczepienia przekonywał, aby nieprzekonani do szczepień porozmawiali z osobami, które były zakażone wirusem COVID-19. - Myślę, że ci, którzy mają wątpliwości, czy szczepić się, czy nie szczepić przeciwko COVID-19, niech porozmawiają z tymi, którzy przechodzili w sposób bardzo ciężki tę chorobę - mówił poseł. - To powinno przekonać tych niezdecydowanych - dodał.

shutter stock szczepienie szczepionka 1200 free.jpg
Latos: w komisji zdrowia wszystkie ugrupowania, poza Konfederacją, są zgodne co do konieczności szczepień

Poseł mówił też, że kwestia szczepień powinna być priorytetowa dla przedstawicieli wszystkich opcji politycznych. - Pan premier Jarosław Kaczyński zaproponował, aby stworzyć taką ponad polityczną inicjatywę dotyczącą zdecydowanych działań w walce z epidemią. Taki pewien horyzontalny zakres wspólnych działań, bo to jest też sprawdzian pewnej klasy politycznej, również dla partii opozycyjnych - mówił poseł.

- Teraz czekamy na odzew. Zobaczymy, czy liderzy partii politycznych będą bardziej odpowiedzialni od tych, którzy się nie chcą szczepić - podkreślał polityk.


Posłuchaj
08:54 [PR1]PR1 (mp3) 9 sierpień 2021 12_27_17.mp3 Jan Mosiński: zobaczymy, czy liderzy partii politycznych będą bardziej odpowiedzialni od tych, którzy się nie chcą szczepić. (W samo południe/Jedynka)

Szczepienia są dostępne

- Chodzi o to, żeby właśnie tych niezdecydowanych przekonać, bo w ciągu tygodnia możemy wyszczepić ponad pięć milionów osób - przekonywał Jan Mościński.

Polityk mówił też, aby oprócz siebie zadbać także o inne osoby. - Dzisiaj nie ma problemu, żeby się zaszczepić. Czy jestem na urlopie, czy w miejscu pracy, czy zamieszkania, te punkty są dostępne. Warto zadbać o siebie i o drugą osobę. To jest ta odpowiedzialność - stwierdził.

Czytaj także:

PO bez pomysłu

Poseł zapytany o program Platformy Obywatelskiej mówił: "Powołano zespół specjalny, który miał przygotować program, deklarację ideową Platformy Obywatelskiej".

- Platforma Obywatelska zawsze liczyła za swoich rządów na przychylność mediów, które de facto wyręczały liderów Platformy Obywatelskiej w tym, co trzeba mówić i jak trzeba mówić - podkreślał polityk.

Więcej w rozmowie.

***

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość: Jan Mosiński (PiS)

Data emisji: 9.08.2021

Godzina emisji: 12.27

ng

Czytaj także

"Merytoryczna dyskusja, a nie nakazy". Ścigaj o szczepieniach przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 13:03
- Ludzie mają obawy wywołane dezinformacją w temacie szczepień i napływem różnych informacji w internecie - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Agnieszka Ścigaj, poseł z koła Polskie Sprawy. Dodała, że potrzebna jest w tej sprawie merytoryczna dyskusja z udziałem ekspertów.
rozwiń zwiń