"Ten utwór mówi o dobrych mocach". Kasia Moś i Jarecki przedpremierowo w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 16:48
- Ten utwór opowiada o dobrych mocach i o tym, co jest nam przeznaczone - mówi o swoim najnowszym singlu Kasia Moś, która nagrała go w duecie z Jareckim. Zanim jednak artyści zaśpiewają "Dobre moce" w konkursie "Premier" podczas 58. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, ich nową piosenkę usłyszeliśmy przedpremierowo na antenie Programu 1 Polskiego Radia.
Kasia Moś podczas 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2018
Kasia Moś podczas 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2018Foto: Agencja FORUM

forum-0622273066.jpg
"Chowam się" - singiel Anny Byrcyn i Marcina Nierubca. "Podoba mi się barwa głosu Ani"
Posłuchaj
10:32 2021_08_11 14_24_09_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Kasia Moś i Jarecki wystąpią z utworem "Dobre moce" na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (Muzyczna Jedynka)

- Jestem niezwykle szczęśliwa, że Jarecki zgodził się zaśpiewać ze mną duet. Już od wielu lat jestem jego wielką fanką. Kiedy po raz pierwszy usłyszałam jego głos, powiedziałam: "Czarny głos w białym człowieku. Jak to pięknie brzmi również po polsku" - komentuje Kasia Moś.

Kasia Moś zdradza, że to ona zaproponowała Jareckiemu nagranie wspólnego singla. - Parę dni zajęło mi przygotowanie się do tej rozmowy. Bardzo krępuję się takich rozmów, ponieważ zawsze wydaje mi się, że każdy powie "nie". Tutaj zmobilizowałam się, choć trwało to kilka dni, ale zadzwoniłam. Jarecki zgodził się, i to bardzo ochoczo, co mnie niezwykle zdziwiło i ucieszyło - wspomina.

"Premiery" w Opolu

Mimo że piosenka "Dobre moce" będzie miała premierę w najbliższy piątek, już dzisiaj usłyszeliśmy ją przedpremierowo w Programie 1 Polskiego Radia. Kasia Moś i Jarecki wystąpią z nią również na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

- Wreszcie po wielu latach udało się dostać z jakimś utworem do "Premier". Bardzo się cieszę, że to będzie ten utwór, który jest radosny i pogodny. Mówi on o dobrych mocach i o tym, co jest nam przeznaczone. Te wszelkie moce na niebie i ziemi zrobią wszystko, żeby ta sytuacja czy ta osoba pojawiły się w naszym życiu - opowiada Kasia Moś.

To dopiero początek

Kasia Moś planuje w przyszłym roku wydać nową płytę. - Oprócz tego, w tym roku, mam zamiar wydać jeszcze parę rzeczy. Teraz pracujemy nad nowymi aranżacjami utworów Karin Stanek, mojej rodzimej, kochanej bytomianki - mówi piosenkarka. - 27 sierpnia gramy w Bytomiu po raz pierwszy ten materiał i mam nadzieję, że nie po raz ostatni… Tak poprzerabialiśmy te utwory, że jeżeli ktoś jest wielkim fanem Karin i będzie miał coś w torebce lub pod ręką, może to zostać wymierzone w naszą stronę - dodaje żartobliwie.

Artystka przyznaje, że jest wielką fanką Karin Stanek i zachęca innych piosenkarzy do sięgania po starsze utwory. - Bardzo podoba mi się, że młodsze pokolenia sięgają po repertuar wokalistów często już nieżyjących, a z wielkich twórców często już zapomnianych. Po prostu warto o nich przypomnieć i spojrzeć na ich twórczość swoim sercem oraz swoją duszą - słyszymy.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Kasia Moś (piosenkarka)

Data emisji: 11.08.2021

Godzina emisji: 14.24

DS

Czytaj także

"Niech no tylko zakwitną jabłonie". Bitamina z coverem Haliny Kunickiej

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 16:20
Wokalista zespołu "Bitamina" Vito Bambino opowiedział na antenie radiowej Jedynki o nowej wersji piosenki "Niech no tylko zakwitną jabłonie", znanej z wykonań Haliny Kunickiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Lor podzielony geograficznie. "Staramy się kontynuować działalność na odległość"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 14:30
Kiedy pojawiły się na scenie muzycznej, były nastolatkami. Dziś, choć mieszkają w różnych częściach Europy, ku uciesze fanów wciąż tworzą. - Część z nas mieszka i studiuje w Londynie, a część jest w Polsce, więc staramy się kontynuować tę działalność na odległość - mówi Julia Skiba z zespołu Lor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tak właśnie wypłynęła Miranda". Iga Krefft o nowym singlu

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 16:14
Ofelia wypuściła właśnie singiel zwiastujący pojawienie się drugiego albumu, na którym poznamy osiem jej nowych wcieleń. - Tak naprawdę te wszystkie postaci to jedna i ta sama osoba - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Iga Krefft. Co Ofelia pokaże swoim fanom?
rozwiń zwiń