"Nie można hodować w sobie takiej nienawiści". Milczanowska o reakcjach opozycji po głosowaniu ws. ustawy medialnej

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 13:11
- Widzimy, jak ogromna jest pycha, jak ogromna jest hipokryzja. Liderom opozycji ciągle wydaje się, że im wolno więcej - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia poseł Anna Milczanowska z PiS.
Anna Milczanowska
Anna MilczanowskaFoto: GRZEGORZ KRZYZEWSKI/Forum

Poseł Prawa i Sprawiedliwości zapytana o głosowanie w Sejmie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji wyraziła swoje zdziwienie i dezaprobatę. - To, co się dzieje wokół tej ustawy związanej z radiofonią, to są absolutne absurdy. To, co wyprawia opozycja ze swoimi liderami, z panem Tuskiem i z panem Sikorskim, na Twitterze czy nazywając "szmatą" drugiego człowieka, to jest już dla mnie skandal i hańba, bo nawet do największego wroga nie powinniśmy się tak odnosić - mówiła polityk.


1200 pawliczak  pap.jpg
Lewica zagłosuje przeciw nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Pawliczak: ona szkodzi Polsce
Posłuchaj
07:21 [ PR1]PR1 (mp3) 12 sierpień 2021 12_26_58.mp3 Anna Milczanowska: temat ataku nie istnieje w innych mediach (W samo południe/Jedynka)

- Nie można hodować w sobie takiej nienawiści - podkreśliła Milczanowska. - Widzimy, jak ogromna jest pycha, jak ogromna jest hipokryzja. Ciągle liderom opozycji wydaje się, że im wolno więcej - dodała.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości odpowiedziała też, co sądzi o braku informacji w mediach na temat ataku na posła Dobromira Sośnierza i nazwaniu Pawła Kukiza przez Radosława Sikorskiego "szmatą". - Są stosowane podwójne standardy. I przez media tego głównego mainstreamu, i przez polityków opozycji.

Czytaj także:

- Nie powinno tak być, rozmawiajmy merytorycznie. Spierajmy się, bo to przecież nie o to chodzi, że wszyscy mamy dąć w jedną tubę - podkreśliła poseł.

Więcej w rozmowie.

***

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość: Anna Milczanowska (PiS)

Data emisji: 12.08.2021

Godzina emisji: 12.27

ng

Czytaj także

Ryszard Terlecki o ustawie medialnej: w niczym nie zagraża funkcjonowaniu TVN

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 12:15
- Projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji w niczym nie zagraża funkcjonowaniu TVN. Mie mamy zamiaru uszczuplać amerykańskich interesów - powiedział w czwartek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS), pytany o list grupy amerykańskich kongresmenów w tej sprawie. Na pytanie, czy Sejm zajmie się projektem na posiedzeniu 11 sierpnia, Terlecki odparł, że "być może".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Druga taka okazja może się już nie zdarzyć". Kukiz o nowelizacji ustawy medialnej

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 15:53
- W naszym programie był i jest plan repolonizacji mediów. Druga taka okazja na to może się już nie zdarzyć, więc z niej korzystam, realizując w ten sposób jeden z punktów programowych Kukiz'15 - stwierdził Paweł Kukiz w kontekście projektu nowelizacji tzw. ustawy medialnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To była pomyłka". Paweł Kukiz o głosowaniu w sprawie ustawy medialnej

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 10:16
Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz powiedział, że jego koło podczas środowego głosowania w sprawie odroczenia obrad Sejmu popełniło błąd. - To była pomyłka - powiedział. Zapewnił, że "ani słowem nie rozmawiał z PiS o żadnym stanowisku, o niczym innym poza głosowaniami".
rozwiń zwiń