Zbigniew Kuźmiuk o sytuacji na granicy: uznano, że rząd Prawa i Sprawiedliwości trzeba zaatakować

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 13:32
- Reakcja Donalda Tuska nie zmieniła narracji, ale być może troszeczkę uciszyła posłów Platformy - powiedział w audycji "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Zbigniew Kuźmiuk (PiS).
Zbigniew Kuźmiuk
Zbigniew KuźmiukFoto: Łukasz Kowalski / Polskie Radio
siedziba tvn free wiertnicza shutt 1200 .jpg
"Wyrażamy ubolewanie, że zabrakło stanowczej reakcji ze strony prowadzącego". Oświadczenie TVN24 ws. słów Frasyniuka

- Straszne słowa, wydawało się do niedawna, że jest to wręcz niewyobrażalne, żeby tego rodzaju słowa padały w przestrzeni publicznej, a już w szczególności w mediach - powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości, odnosząc się do słów, jakie w ostatnim czasie padały na antenie TVN pod kątem Wojska Polskiego, a także Pawła Kukiza.

Posłuchaj
09:05 _PR1_AAC 2021_08_24-12-26-55.mp3 Zbigniew Kuźmiuk: ta sprawa ma podwójny albo nawet i potrójny wymiar (Program 1 Polskiego Radia)

Jak dodał, "wszystko wskazuje na to, że ta stacja ma taką linię, bo po tym incydencie, tak to nazwijmy oględnie, z panem Frasyniukiem, pojawiły się reportaże, filmy, w których właśnie padały równie ciężkie oskarżenia w stosunku do polskich żołnierzy".

Jak zaznaczył, "nie ulega wątpliwości, że uznano, że w tej sprawie trzeba rząd Prawa i Sprawiedliwości zaatakować". - Wydaje się jednak, że to nie przyniesie oczekiwanych rezultatów - podkreślił, odwołując się do działań podjętych przez TVN.

"Ta reakcja nie zmieniła narracji"

Rozmówca odniósł się także do "twitterowej" reakcji Donalda Tuska "mówiącej o tym, że każde państwo powinno chronić swoich granic, a ten, kto tego nie rozumie, nie nadaje się do polityki". Jak wskazał, ta reakcja "nie zmieniła narracji, ale być może troszeczkę uciszyła posłów Platformy". - Natomiast generalnie nie zmieniła narracji mediów wspierających opozycję - zaznaczył. 

Jak podkreślił poseł PiS, "ta sprawa ma podwójny albo nawet i potrójny wymiar". - Z jednej strony mamy starcie z opozycją, która atakuje polski rząd i polskie służby wykonujące rzetelnie swoje obowiązki, ale nie ukrywajmy, że mamy także swoiste starcie z Białorusią - wskazał.


Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość audycji: Zbigniew Kuźmiuk (PiS)

Data emisji: 24.08.2021

Godzina emisji: 12.27

jb/ans 

Czytaj także

"Nikt nie zamierza zamykać TVN24". Szef KRRiT o ustawie medialnej

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2021 09:44
- Nikt nie zamierza wypychać tego nadawcy z Polski, szczególnie jeśli chodzi o kanały satelitarno-kablowe. Od początku mówimy, że regulacje, o które toczy się spór, powinny dotyczyć programów naziemnych - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Witold Kołodziejski, szef KRRiT.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Gliński o nowelizacji ustawy medialnej: nikt nie chce nikogo kneblować

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 15:25
Wicepremier Piotr Gliński podkreślił, że Polska musi ucywilizować dostęp kapitału zagranicznego do polskich mediów. Polityk, odpowiadając na pytania dziennikarzy dotyczące nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, podkreślił, że media to szczególny rynek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kajdanowicz zabrał głos ws. wypowiedzi Frasyniuka o żołnierzach. Dziennikarz ujawnił na czym polegał jego błąd

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2021 18:34
- Każdy gość bierze pełną odpowiedzialność za słowa wypowiadane w programie - stwierdził dziennikarz TVN24 Grzegorz Kajdanowicz. - Mój błąd polegał na tym, że nie zwróciłem uwagi Władysławowi Frasyniukowi, że użycie słowa "śmieć" w stosunku do jakiejkolwiek osoby w jakiejkolwiek sytuacji jest nie do zaakceptowania - ocenił dziennikarz w wypowiedzi dla serwisu wp.pl.
rozwiń zwiń