Wiceprezes PSL ws. rolników: oczekują spotkania z premierem i pewności, że będą mogli dalej prowadzić działalność

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 12:50
- Dziś rolnicy oczekują spotkania z premierem, pewnej pomocy i tego, że będą mogli swoją działalność prowadzić skutecznie przez kolejne lata - powiedziała w audycji "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Urszula Pasławska z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Urszula Pasławska
Urszula PasławskaFoto: Mateusz Wlodarczyk/Forum

Gościem Magdaleny Ogórek w programie "W samo południe" była poseł PSL. Pasławska została zapytana o program pomocowy dla hodowców oraz dlaczego AgroUnia nie przerywa protestów.

TT free mateusz morawiecki premier 1200.jpg
Premier: obszary wiejskie to nasza duma, bogactwo i ważny filar gospodarki

Posłuchaj
08:33 PR1 2021_08_25-12-23-30.mp3 Urszula Pasławska o sytuacji rolników ("W samo południe"/Jedynka)

- Musimy mieć świadomość, że jeśli chodzi o sytuację rolników, to ona się pogarsza z miesiąca na miesiąc. (…) Dziś rolnicy oczekują spotkania z premierem, pewnej pomocy i tego, że będą mogli swoją działalność prowadzić skutecznie przez kolejne lata - odpowiedziała poseł.

Czytaj również:

W nawiązaniu do wypowiedzi jednego z rolników, który narzekał na pośredników, wiceprezes PSL odpowiedziała, że jest to jedna z kwestii, która wymaga regulacji.

- Oczywiście jest wiele aspektów, które wymagają regulacji. Kwestie chociażby bardzo wysokich cen nawozów (..) czy cen paliwa - dodała Urszula Pasławska.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość audycji: Urszula Pasławska (PSL)

Data emisji: 25.08.2021

Godzina emisji: 12.24

Czytaj także

Poseł PSL o Krajowym Planie Odbudowy: my chcemy po prostu rzetelnie o tym porozmawiać

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 13:21
- Tak naprawdę zaciągamy kredyt, który może być podobny do kredytów frankowych, bo warunki jego spłaty są niedookreślone - powiedział w audycji "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Marek Sawicki, poseł PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamy wielki niedosyt". Krzysztof Paszyk o polityce senioralnej

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 14:12
- Jesteśmy gotowi zgłaszać pomysły i rozmawiać o nich. Nasza propozycja emerytury bez podatku jest aktualna, liczymy na ten dialog się w tej sprawie z większością sejmową - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Paszyk (PSL), odnosząc się do polityki senioralnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dla układu sił politycznych nie ma większego znaczenia". Sawicki o porozumieniu PiS-Kukiz

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 13:05
- Dzisiaj zastanawiamy się, czy Paweł Kukiz jest tyle warty, ile Jarosław Gowin i całe Porozumienie, czy odwrotnie - Jarosław Gowin i całe Porozumienie są już tyle warci, ile Paweł Kukiz z trzema posłami - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marek Sawicki.
rozwiń zwiń