"Nawet nie wysłuchano głosów opozycji". Karolina Pawliczak o posiedzeniu Sejmu ws. stanu wyjątkowego

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 13:04
- Uważamy, że nadal brakuje podstaw do tego, by zastosować tak drastyczne środki zabezpieczające - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Karolina Pawliczak (Lewica).
Sejm
SejmFoto: Twitter/@KancelariaSejmu
Mariusz Błaszczak, 1200, forum.jpg
Siatka chroniąca zwierzęta i 40 km płotu. Szef MON o wzmacnianiu granicy z Białorusią

Sejm w poniedziałek wieczorem nie uchylił rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w pasie przygranicznym z Białorusią. Za uchyleniem rozporządzenia głosowało 168 posłów, przeciw było 247 posłów, a 20 wstrzymało się od głosu.

Na antenie Programu 1 Polskiego Radia poseł Karolina Pawliczak skomentowała poniedziałkowe posiedzenie Sejmu. - Lewica złożyła projekt uchwały dotyczący właśnie cofnięcia, uchylenia rozporządzenia prezydenta w tej sprawie, dlatego, że uważamy, że nadal brakuje podstaw do tego, by zastosować tak drastyczne środki zabezpieczające - wskazała.

Posłuchaj
06:57 _PR1_AAC 2021_09_07-12-26-51.mp3 Karolina Pawliczak: nie wysłuchano głosów opozycji (Jedynka/W Samo Południe)

- Przypomnę, że wiedza, którą mamy i posiadamy jest zaledwie szczątkowa, a pan prezydent nie zdobył się na to, żeby zwołać radę bezpieczeństwa narodowego, nie zwołano też w tej sprawie nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu - podkreśliła. - W związku z tym, tak na dobrą sprawę, informacje, które mamy, to są informacje właściwie medialne - zaznaczyła.

Stwierdziła, że "to, co usłyszeliśmy na poniedziałkowym posiedzeniu Sejmu, było nauczonym wręcz na pamięć oświadczeniem przekazanym przez premiera". - Były też informacje, również w mojej ocenie nie do końca wiarygodne, jeśli chodzi o kwestie związane z bezpieczeństwem, przekazane przez pana ministra Kamińskiego - powiedziała i dodała, że "nawet nie wysłuchano głosów opozycji".

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość audycji: Karolina Pawliczak (Lewica)

Data emisji: 07.09.2021 r.

Godzina emisji: 12.28

PAP/ jb

Czytaj także

Mateusz Morawiecki w estońskiej prasie: Mińsk i Moskwa mają długofalowy cel destabilizacji sytuacji w Europie

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 10:03
Mińsk i Moskwa mają długofalowy cel destabilizacji sytuacji w Europie - powiedział premier Mateusz Morawiecki w opublikowanym we wtorek wywiadzie dla estońskiego dziennika "Eesti Paevaleht". Podkreślił, że trwający obecnie hybrydowy atak na granice Polski, Litwy i Łotwy jest wymierzony w całą społeczność euroatlantycką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SG zatrzymała osoby wspierające nielegalne próby przekroczenia granicy. Grozi im do 8 lat więzienia

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 10:21
- Straż Graniczna zatrzymała w poniedziałek 6 osób, które pomagały w nielegalnym przekroczeniu granicy polsko-białoruskiej. Wśród zatrzymanych jest obywatel Polski irackiego pochodzenia. Za pomocnictwo grozi do 8 lat więzienia - poinformowała we wtorek rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.
rozwiń zwiń