"Ich oczekiwania są w tym momencie niemożliwe do zaspokojenia". Paweł Rychlik o protestach medyków

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 12:44
- Nie każdy postulat, który zgłaszają protestujący medycy, jest bezpodstawny, ale niestety te warunki finansowe są trudne do zrealizowania - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Paweł Rychlik z Prawa i Sprawiedliwości.
Paweł Rychlik
Paweł RychlikFoto: Sejm RP/Twitter

Gość Jerzego Jachowicza był pytany jak ocenia żądania strajkujących medyków. - Zanim byłem posłem, to byłem radnym powiatowym i byłem bardzo mocno zaangażowany w temacie szpitala powiatowego w Wieluniu i jest mi ta branża bardzo dobrze znana - mówił Paweł Rychlik.

shutterstock strajk protest medyków białe miasteczko free 1200 .jpg
"To jest niepoważne". Spychalski o nieobecności protestujących medyków w KPRP

- Niestety te oczekiwania, które przedstawiają medycy, są w tym momencie nieosiągalne. One nie są możliwe do zrealizowania, ale rozmawiać trzeba - podkreślił poseł.

Posłuchaj
05:56 PR1_mp3 2021_09_24-12-25-41.mp3 Paweł Rychlik: niestety te oczekiwania, które przedstawiają medycy, są w tym momencie nieosiągalne ("W samo południe"/Jedynka)

 

- Oczywiście nie każdy postulat, który zgłaszają protestujący medycy, jest bezpodstawny. Ale niestety te warunki finansowe są trudne do zrealizowania - dodał.

Spór o elektrownię Turów

Poseł odpowiadał także na pytanie o negocjacje pomiędzy Polakami a Czechami, które toczą się w sprawie elektrowni w Bogatyni. - Jesteśmy w czasie kampanii wyborczej, bo tak się składa, że w Czechach w październiku odbywają się wybory parlamentarne. Więc tutaj do tych negocjacji należy dołożyć czynnik polityczny, który z pewnością utrudnia stronie polskiej te negocjacje - zauważył Paweł Rychlik.

Czytaj także:

- Dotychczasowa praca negocjacyjna pod przywództwem pana ministra Artura Sobonia przebiegała w taki sposób, że jestem przekonany, iż zakończy się konsensusem i że strona czeska zrozumie w końcu nasze postulaty i nasze stanowisko i przestanie używać argumentów o szkodliwości i degradacji środowiska i braku wody w Czechach, ponieważ jest to nieprawda - podkreślił poseł.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadził: Jerzy Jachowicz

Gość audycji: Paweł Rychlik (PiS)

Data emisji: 24.09.2021

Godzina emisji: 12.25

ng

Czytaj także

"Przygotowaliśmy ramy porozumienia". Minister zdrowia po spotkaniu zespołu trójstronnego

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 16:39
- Prace zespołu trójstronnego będą zmierzały do dalszego zwiększenia minimalnych wskaźników wynagrodzeń w służbie zdrowia - zapowiedział szef resortu zdrowia Adam Niedzielski po posiedzeniu Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia. Poinformował, że w spotkaniu nie wzięli udziału protestujący medycy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pałac Prezydencki jest otwarty na spotkanie". Andrzej Duda do protestujących medyków

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 07:40
Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla dziennika Polska The Times powiedział, że Pałac Prezydencki jest otwarty na spotkanie z protestującymi medykami, jeśli taka będzie ich wola.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Warto zacząć od wpisania do niej wyższości prawa krajowego". Gontarz o propozycji zmian w konstytucji

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 09:28
- Jeśli Donald Tusk chce rozmawiać o zmianie konstytucji, to być może jest rzeczywiście kilka kwestii, które należy podjąć - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Gontarz z PiS. Gościem audycji była też Karolina Pawliczak z Lewicy. 
rozwiń zwiń