"Ochrona granic jest sprawą najważniejszą i priorytetową". Piekarska o sytuacji przy granicy

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 12:47
- Łukaszenka jest bandytą i mam nadzieję, że wcześniej czy później odpowie za swoje zbrodnie przeciwko prawom człowieka. I to jest sprawa poza wszelką dyskusją - mówiła w audycji "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej.
Katarzyna Piekarska
Katarzyna PiekarskaFoto: fot. Wojciech Kusiński, PR

Gość Magdaleny Ogórek była pytana o sytuację przy polsko-białoruskiej granicy. - Przede wszystkim, nikt nie traktuje Łukaszenki jako miłego wujka czy ciepłego człowieka - podkreśliła Katarzyna Piekarska.

piekarska 1200.jpg
Poseł KO głosowała przeciw odwołaniu ministra rolnictwa. Katarzyna Piekarska zapewnia o pomyłce

- Ochrona granic jest sprawą najważniejszą i priorytetową. To jest poza wszelkim sporem. Łukaszenka jest bandytą i mam nadzieję, że wcześniej czy później odpowie za swoje zbrodnie przeciwko prawom człowieka. I to jest sprawa poza wszelką dyskusją - podkreśliła była wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.


Posłuchaj
08:52 PR1_mp3 2021_09_28-12-26-22.mp3 Katarzyna Piekarska: ochrona granic jest sprawą najważniejszą i priorytetową ("W samo południe"/Jedynka)

Katarzyna Piekarska mówiła także o rozwiązaniach związanych ze stanem nadzwyczajnym. - Pozostaje tylko pytanie odnośnie do tego stanu wyjątkowego: czy rzeczywiście tych celów nie można osiągnąć za sprawą zwykłych środków konstytucyjnych? Ponieważ stan wyjątkowy możemy wprowadzać tylko, gdy te środki konstytucyjne są niewystarczające. To, że trwa wojna hybrydowa, to wszyscy się z tym zgadzamy - podkreśliła.

Czytaj także:

Gość Magdaleny Ogórek pytała również o akredytacje dla dziennikarzy. - Jest też pytanie, dlaczego do tej strefy nie wpuszczano dziennikarzy? Można to było rozwiązać na przykład za pośrednictwem akredytacji, tak jak to dzieje się na Łotwie - tłumaczyła.

- Tym bardziej że MON wprowadziło takie szkolenia dla korespondentów wojennych, po których uzyskiwali specjalny certyfikat. I wydaje mi się, że można było dalej prowadzić te szkolenia lub wykorzystać dziennikarzy, którzy je mieli - podkreślała swoje zdanie Katarzyna Piekarska.

Więcej w nagraniu rozmowy.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadząca: Magdalena Ogórek

Gość audycji: Katarzyna Piekarska (poseł Koalicji Obywatelskiej)

Data emisji: 28.09.2021

Godzina emisji: 12:26

ng

Czytaj także

"Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki". Piekarska o powrocie Tuska do polskiej polityki

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 14:29
- Donald Tusk jest na innym etapie swojego życia. Nie bardzo wyobrażam sobie, żeby wszedł do walki politycznej na pierwszej linii - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Schetyna stworzył politycznego Frankensteina". Jacek Protasiewicz o Koalicji Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2021 16:02
Poseł KP-PSL Jacek Protasiewicz uważa, że w najbliższych wyborach do Sejmu opozycja powinna stworzyć dwa bloki - centroprawicowy oraz lewicowo-liberalny. Krytykuje też formułę Koalicji Obywatelskiej. - Grzegorz Schetyna stworzył politycznego Frankensteina - ocenia Protasiewicz w wywiadzie dla "polskatimes.pl".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Możliwe przedłużenie stanu wyjątkowego przy granicy. Spychalski: prezydent jest w stałym kontakcie z rządem

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 15:11
- Temat był wielokrotnie przedmiotem rozmów prezydenta, Andrzej Duda jest przygotowany na ewentualność przedłużenia stanu wyjątkowego. Poczekajmy na wniosek ze strony rządu - powiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.
rozwiń zwiń