"Jestem zniesmaczony". Karczewski o Grodzkim, opozycji i ustawie związanej z nielegalnymi migrantami

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 13:33
- Senatorowie, tej większości senackiej, zagłosują przeciwko ustawie (o nielegalnym przekraczaniu granic - przyp. red.). Bardzo dziwię się, jestem zaskoczony, zdumiony i można powiedzieć, że bardzo zniesmaczony, bo to świadczy o klasie politycznej - powiedział w audycji "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Stanisław Karczewski, senator PiS, były marszałek Senatu.
Stanisław Karczewski
Stanisław KarczewskiFoto: Polskie Radio / AK

7 października mija dokładnie 200 dni od momentu złożenia przez prokuraturę wniosku o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu, Tomaszowi Grodzkiemu. Zdaniem byłego marszałka wyższej izby parlamentu, Tomasz Grodzki powinien honorowo poddać się procedurze.

tomasz grodzki 1200 free tt.jpg
Sprawa Tomasza Grodzkiego i pobierania opłat za zabiegi. Jest decyzja sądu

- Już dawno powinien zrzec się immunitetu. Powinien to zrobić, ale tego nie robi. To jednak rzutuje na Senat, na marszałka, trzecią osobę w państwie - powiedział Stanisław Karczewski.

Posłuchaj
09:03 PR1_mp3 2021_10_07-12-29-15.mp3 Stanisław Karczewski o Tomaszu Grodzkim i posiedzeniu Senatu (W samo południe/Jedynka)

Jak poinformował gość Magdaleny Ogórek, wicemarszałek Senatu Marek Pęk zadał pytanie marszałkowi Grodzkiemu: "Kiedy wniosek o uchylenie immunitetu zostanie poddany procedurze?".

- Pan marszałek Grodzki w sposób infantylny odpowiedział, że pani marszałek Gosiewska już czeka na uchylenie immunitetu dość długi czas - relacjonował senator. - To zupełnie czego innego dotyczy - dodał.

Senat Twitter free 1200.jpg
Czwartkowe posiedzenie Senatu. Przepisy dot. nielegalnego przekraczania granicy i tzw. ustawa antykorupcyjna

Nowelizacja ustawy o nielegalnym przekraczaniu granic

Senat zajmuje się w czwartek nowelizacją ustawy, która będzie ułatwiała procedurę związaną z nielegalnymi imigrantami.

- Senatorowie, tej większości senackiej, zagłosują przeciwko tej ustawie - stwierdził były marszałek.  - Bardzo dziwię się, jestem zaskoczony, zdumiony i można powiedzieć, że bardzo zniesmaczony, bo to świadczy o klasie politycznej - dodał.

Czytaj także:

Zdaniem Stanisława Karczewskiego w tej sprawie polscy politycy powinni mówić "jednym głosem".

- Ten głos polityczny powinien wybrzmieć jednakowo ze wszystkich stron sceny politycznej. To jest nasza granica, to jest granica Schengen, to jest granica Unii Europejskiej. Powinniśmy wszystko zrobić, aby ta granica była szczelna - oświadczył.

Więcej w nagraniu rozmowy.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadząca: Magdalena Ogórek

Gość audycji: Stanisław Karczewski (senator PiS, były marszałek Senatu)

Data emisji: 07.10.2021

Godzina emisji: 12.29

bf

Czytaj także

"Licznik Grodzkiego". Niezależna.pl liczy czas blokowania głosowania ws. immunitetu marszałka

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 20:00
22 marca Prokuratura Regionalna w Szczecinie złożyła do Senatu wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi izby Tomaszowi Grodzkiemu. Chodzi o zarzuty dotyczące przyjmowania łapówek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Twarde liczby". Stanisław Karczewski jednym wpisem pogrąża Tomasza Grodzkiego

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 16:03
Stanisław Karczewski, były marszałek Senatu, odniósł się do działań obecnego marszałka - Tomasza Grodzkiego. Na Twitterze opublikował zdjęcie z podpisem "Marszałek Tomasz Grodzki w liczbach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wołodźko o graniu kryzysem migracyjnym: opozycja na tym nie wygra

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 12:05
- Platforma traci na tym w sondażach mniej, ponieważ Donald Tusk uruchomił inną narrację - ocenił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Wołodźko, publicysta "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń