Seria wywiadów lidera PiS. Prof. Paruch: czyszczą pole przed wizytą premiera w Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 13:35
- Najważniejszą kwestią wydaje się być sygnał, który został wysłany dzień przed wystąpieniem premiera Mateusza Morawieckiego najpierw na Radzie Europejskiej, a później w Parlamencie Europejskim. Dotyczy on konfliktu, który mamy z KE. Dokładniej mówiąc, tego w jakich granicach Polska jest w stanie zawierać kompromis - tak skomentował szereg wywiadów Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS, na antenie Programu 1 Polskiego Radia prof. Waldemar Paruch.
Waldemar Paruch
Waldemar ParuchFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Na antenie Programu 1 Polskiego Radia gość Magdaleny Ogórek odniósł się do ostatnich wywiadów, które udzielił prezes Jarosław Kaczyński. 

- Prezes występuje jako wytrawny analityk. Posiada on bardzo dobrze rozwinięte zdolności tego typu, a zwłaszcza jeśli chodzi o scenę polityczną. Bardzo często dzieli się poglądami dotyczącymi polityki ze swoimi czytelnikami - powiedział Waldemar Paruch. 

Jarosław Kaczyński FORUM 1200.jpg
Jarosław Kaczyński: mamy do czynienia z wieloetapową akcją rosyjską wymierzoną w Rzeczpospolitą

Podkreślił też, że Jarosław Kaczyński "w wypowiedziach zwracał się również do swoich wyborców". - Mówi, że zmiany rządu nie będzie, że misja Mateusza Morawieckiego będzie kontynuowana - wskazał politolog. 

Czytaj więcej:

- Najważniejszą kwestią wydaje się być sygnał, który został wysłany dzień przed wystąpieniem premiera Mateusza Morawieckiego najpierw na Radzie Europejskiej, a później w Parlamencie Europejskim. Dotyczy on konfliktu, który mamy z KE. Dokładniej mówiąc, tego w jakich granicach Polska jest w stanie zawierać kompromis oraz to gdzie są jej granice, których na pewno negocjacje z Unią Europejską nie przekroczą - tłumaczył gość Programu I Polskiego Radia. 

Posłuchaj
07:21 PR1 2021_10_18-12-29-09.mp3 Waldemar Paruch w Programie I Polskiego Radia

 

- Jest to reforma sądownictwa, która będzie realizowana, ale będzie to robione w sposób suwerenny. Jest tam przedstawiona najważniejsza idea i jego założenia - dodał. - Te rozmowy oczyszczają pole przed wizytą w Brukseli - podsumował Waldemar Paruch. 

Więcej w nagraniu. 
***

Audycja: "W samo południe"

Prowadził: Magdalena Ogórek

Goście audycji: Waldemar Paruch (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)

Data emisji: 18.10.2021

Godzina emisji: 12.30

nj/ans