Budowa zapory na granicy polsko-białoruskiej. Sachajko: jest nie tylko potrzebna, ale i konieczna

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 13:12
- Ona jest nie tylko potrzebna, ale i konieczna i powinna powstać jak najszybciej - powiedział w audycji "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15.
Jarosław Sachajko
Jarosław SachajkoFoto: Wojciech Kusiński/Jedynka

14 października Sejm przyjął rządowy projekt ustawy o budowie zabezpieczenia na granicy Polski i Białorusi. Dziś w tej sprawie debatuje Senat. Zdaniem Jarosława Sachajko, posła Kukiz'15 ta zapora jest "nie tylko potrzebna, ale i konieczna".

granica żołnierze free tt 1200.jpg
Ustawa o zaporze na granicy w Senacie. Maria Koc: bez interwencji Sejmu się nie obejdzie

- Ona powinna powstać jak najszybciej - stwierdził parlamentarzysta. Jak wyjaśnił, przede wszystkim powinna ona powstać z myślą o polskim narodzie.

Posłuchaj
06:59 PR1_mp3 2021_10_27-12-30-27.mp3 Jarosław Sachajko o budowie zapory na granicy polsko-białoruskiej (Jedynka/W samo południe)

- Nie możemy być obrażani tak, jak w tej chwili jesteśmy. Niestety jesteśmy obrażanie również przez polskich polityków, którzy próbują mówić o tym, że coś jest źle robione na granicy, że nasze służby postępują nieetycznie - skomentował.

Czytaj także:

Nasze działania - jak powiedział poseł Sachajko - popierają niemieccy politycy. Z kolei mówiąc o polskich politykach, parlamentarzysta stwierdził, że ich wypowiedzi są "niepokojące".

- My jako państwo musimy robić swoje nawet pomimo tych polityków, którzy nie myślą o polskiej racji stanu, tylko popularności dla siebie - dodał gość Magdaleny Ogórek.

***

Więcej w rozmowie.

Audycja: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość audycji: Jarosław Sachajko (poseł Kukiz'15)

Data emisji: 27.10.2021

Godzina emisji: 12.30

bf

Czytaj także

PiS wygrywa ważne głosowanie w komisji senackiej. Chodzi o mur na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 17:55
Senackie komisje rekomendują izbie uchwalenie bez poprawek specustawy w sprawie budowy muru na granicy z Białorusią. Wnioskowali o to senatorowie PiS. Ich propozycja ku zaskoczeniu senatorów opozycji uzyskała większość głosów. Teraz nad specustawą będzie pracował Senat na posiedzeniu plenarnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zablokowano fora migracyjne na Facebooku. Żaryn: nawoływały do nielegalnych działań

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 21:42
- Dzięki zaangażowaniu polskich służb zablokowane zostały pierwsze fora migracyjne, które na Facebooku nawoływały do nielegalnych działań - przekazał na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Wąsik: wszędzie gdzie wybudowano zapory, powstrzymały falę nielegalnych imigrantów

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 08:15
Według ustaleń naszych służb, większość organizatorów przemytu to osoby różnych nacji z legalnym prawem pobytu u naszego zachodniego sąsiada. Mur na granicy z Białorusią ograniczy nielegalne przekraczanie granicy – przekonuje w rozmowie z "Gazetą Polską" wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.
rozwiń zwiń