"Musimy mieć potencjał do bronienia granic". Michał Jach o wzmacnianiu polskiego wojska

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 12:54
- Modernizujemy siły zbrojne ponieważ uważamy, że aby w naszym regionie ludzie bezpiecznie mogli żyć, to potrzeba mieć siłę odpowiedzi - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Michał Jach (PiS).
Trzeba mieć własne możliwości i potencjał do zapewnienia bezpieczeństwa własnych granic i obywateli.
Trzeba mieć własne możliwości i potencjał do zapewnienia bezpieczeństwa własnych granic i obywateli. Foto: TT @MON_GOV_PL

Dziś minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak przekaże haubice KRAB żołnierzom 18. Dywizji Zmechanizowanej. O konieczności wzmacniania Wojska Polskiego mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Michał Jach z Prawa i Sprawiedliwości.

Jak podkreślił poseł, "po upadku komunizmu wielu polityków i politologów, nawet część wojskowych, uważała, że dożyliśmy czasów wiecznego pokoju, takiego biblijnego, że już nic nam nie zagraża". - Nawet krwawa wojna w Jugosławii niczego nie zmieniła w mentalności wielu polityków - ocenił.

Dopiero Ukraina pokazała nam, że zagrożenie w naszym regionie wcale nie osłabło, wcale się nie zmieniło -  zaznaczył. - Pokazało, że trzeba mieć własne możliwości i potencjał do zapewnienia bezpieczeństwa własnych granic i obywateli - wskazał.

Modernizacja sił zbrojnych

Powiedział, że "rząd Prawa i Sprawiedliwości cały czas o tym mówił". - Rząd w sposób istotny zwiększa finansowanie, organizowanie i liczebność sił zbrojnych - wskazał.

- Modernizujemy siły zbrojne ponieważ uważamy, co życie potwierdziło, że aby w naszym regionie ludzie bezpiecznie mogli żyć, to potrzeba mieć siłę odpowiedzi - zaznaczył i dodał, że "potrzebny jest ten argument, by wróg, zanim zdecyduje się podjąć jakąś akcję przeciwko Polsce, zdawał sobie sprawę, że będzie go to drogo kosztowało". 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
08:21 Jedynka 2021_12_28-12-23-32.mp3 Michał Jach: Ukraina pokazała nam, że zagrożenie w naszym regionie wcale nie osłabło (Jedynka/W Samo Południe)

***

Tytuł audycji"W samo południe" 

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość audycji: Michał Jach (PiS)

Data emisji: 28.12.2021

Godzina emisji: 12.26

jb

Czytaj także

Radary Odra trafią do Polski. Szef MON: zawarto umowę

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 17:15
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że do polskich Sił Zbrojnych trafią kolejne radary Odra.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Doprowadziliście do tego, że Polska jest bezpieczna". Szef MON dziękuje za służbę na granicy

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2021 12:37
- Atak hybrydowy na Polskę nie uległ zatrzymaniu, wciąż trwa. Stąd też wasze codzienne wysiłki są niezwykle ważne dla bezpieczeństwa naszej ojczyzny - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak zwracając się do żołnierzy pełniących służbę na polsko-białoruskiej granicy. 
rozwiń zwiń