Sawicki: jeśli zaproponujemy lepsze rozwiązania dot. polskiej gospodarki to wygramy wybory w 2023 roku

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 13:20
- Od sześciu lat słyszy co kwartał, dwa kwartały nawoływanie do anty-PiS-u, a ja wielokrotnie mówiłem o tym, że sam anty-PiS nie wystarczy i trzeba zaproponować lepszy program, lepsze rozwiązania - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Marek Sawicki, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Sawicki: wielokrotnie mówiłem o tym, że sam antypis nie wystarczy
Sawicki: wielokrotnie mówiłem o tym, że sam antypis nie wystarczyFoto: Polskie Radio

Gościem radiowej Jedynki był Marek Sawicki, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz były minister rolnictwa. W audycji "W samo południe" zapytany został o plan opozycji na przejęcie władzy i czy w końcu zaczyna sobie ona zdawać sprawę z tego, że hasło "odsunąć PiS od władzy, to za mało".

- Mamy półmetek drugiej kadencji rządów Prawa i Sprawiedliwości, a do wyborów w 2023 roku zostało jeszcze jest trochę czasu - podkreślił na wstępie poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dodał, że "od sześciu lat słyszy co kwartał, dwa kwartały nawoływanie do anty-PiS-u". - Wielokrotnie mówiłem o tym, że sam anty-PiS nie wystarczy i trzeba zaproponować lepszy program, lepsze rozwiązania - stwierdził Marek Sawicki

- Myślę, że trzeba się zastanowić nad tym, co się tak naprawdę dzisiaj dzieje z polską gospodarką i polskimi finansami, a także z finansami nas konkretnych obywateli. Jeśli tutaj zaproponujemy lepsze rozwiązania, to w 2023 roku, jak to bywa w państwach demokratycznych, nastąpi zmiana władzy - powiedział przedstawiciel Polskiego Stronnictwa Ludowego. Podkreślił jednak, że na to jeszcze jest czas. Stwierdził również, że "takie rozpalanie się akurat dwa czy trzy dni po Nowym Roku" w jego ocenie nie ma sensu. 

Zaznaczył też, że jego jako byłego ministra rolnictwa "martwi to, że od 10 stycznia rolnicy będą mieli zablokowany dostęp do kryzysów inwestycyjnych i finansowania obrotowego, czy to przez firmy nawozowe, nasiennicze, czy paszowe". - Mamy sytuację, w której zmieniono 19 grudnia kodeks cywilny i niestety w wyniku tego grunt rolniczy nie jest zabezpieczeniem. A jeśli nie jest zabezpieczeniem, to oczywiście, że banki będą szukały innego zabezpieczenia, a nie każde gospodarstwo ma nie wiadomo jaką ilość maszyn, urządzeń, narzędzi, które mogłoby dać pod zastaw, aby wspierać się bieżącym kredytem - tłumaczył gość Programu 1 Polskiego Radia. Dodał, że "w pierwszym tygodniu po powrocie do Sejmu trzeba będzie rozwiązać tę sprawę". 

Czytaj więcej:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
09:12 PR1_AAC 2022_01_04-12-29-28.mp3 Sawicki: wielokrotnie mówiłem o tym, że sam anty-PiS nie wystarczy (Jedynka/W samo południe)

 ***

Tytuł audycji"W samo południe" 

Prowadzi: Magdalena Ogórek 

Gość audycji: Marek Sawicki (poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego)

Data emisji: 04.01.2022

Godzina emisji: 12.30

nj

Czytaj także

"Zrobiłaby wszystko, żebyśmy stracili władzę". Terlecki o działaniach opozycji

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2022 17:54
- Po stronie opozycji nie ma ani koncepcji, ani ludzi, którzy te koncepcje mogliby tworzyć. To jest po prostu grupa interesu, która marzy o tym, żeby te interesy wróciły i żeby można je było bezkarnie i z przyzwoleniem państwa realizować - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspólny front opozycji? Poseł Lewicy: mówimy współpracy tak, ale na zasadach partnerskich

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2022 17:38
- Lewica jest za silną formacją, to trzecia siłą polityczną w parlamencie RP, 30 tys. członków, dwie największe i najmocniejsze młodzieżówki, a także ponad 300 siedzib w powiatach. To kapitał, którego nasi wyborcy nie pozwolą zmarnować - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Marcin Kulasek, pytany o ewentualną współpracę z PO w ramach Koalicji Obywatelskiej. - Mówimy o współpracy w opozycji: tak, ale na zasadach partnerskich - podkreślił. 
rozwiń zwiń