Mobbing w Senacie? Andzel: sprawa powinna zostać wyjaśniona

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 14:07
- Sprawa powinna zostać wyjaśniona, w przeciwnym razie będzie to negatywnie rzutować na cały Senat - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, Waldemar Andzel z PiS, odnosząc się do nieoficjalnych oskarżeń o mobbing, które padły pod adresem wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu, Anny Godzwon.
Waldemar Andzel z PiS poruszył wątek domniemanego mobbingu w Kancelarii Senatu
Waldemar Andzel z PiS poruszył wątek domniemanego mobbingu w Kancelarii Senatu Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W trakcie programu poruszono wątek nieoficjalnego oskarżenia o mobbing, które skierowano pod adresem Anny Godzwon - wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu. Zauważono, że marszałek Tomasz Grodzki nie wypowiedział się jednoznacznie w tej sprawie.

Gość programu nie był zdziwiony brakiem komentarza marszałka Tomasza Grodzkiego, na którym - jak zaznaczył - też "ciążą poważne oskarżenia" - On zasłania się ciągle swoim immunitetem i pewnie w każdej sprawie będzie się zasłaniał - ocenił gość Magdaleny Ogórek. Stwierdził też, że temat ten [oskarżenia Anny Godzwon o mobbing - red.] jest kolejnym, który obciąża marszałka oraz większość, która za nim stoi.

- Sprawa powinna być wyjaśniona. Przypomnijmy, że marszałek Grodzki jest trzecią osobą w państwie i przy zwykłym obywatelu jego pozycja jest faktycznie bardzo wysoka i nierówna. To powinno być faktycznie dogłębnie wyjaśnione, bo to bardzo negatywnie rzutowałoby na cały Senat - podkreślił.

"Potknięcie" Sienkiewicza w Sejmie

W trakcie audycji poruszono również wątek "niedyspozycji" Bartłomieja Sienkiewicza w sali plenarnej obrad Sejmu. Opozycja stanowczo zaprzecza, jakoby poseł KO był pod wpływem alkoholu.

- To pokazuje standardy i jak oni podchodzą do ważnych debat w Wysokiej Izbie - ocenił Waldemar Andzel. Dodał, że można prześledzić "cały film i prawie całe to zajście widać". - To są naprawdę bardzo śmieszne tłumaczenia ze strony posłów KO - tak naprawdę kompromituje się cała formacja polityczna - stwierdził, komentując wyjaśnienia posła opozycji, który tłumaczył zachowanie Bartłomieja Sienkiewicza potknięciem o nogę.

Czytaj także:

Posłuchaj
07:33 PR1_mp3 2022_01_13-12-27-20.mp3 Waldemar Andzel z PiS rozmawiał m.in na temat domniemanego mobbingu w Kancelarii Senatu - ("W samo południe"/Jedynka)
 

***

Tytuł audycji"W samo południe" 

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość audycji: Waldemar Andzel (PiS)

Data emisji: 13.01.2022

Godzina emisji: 12.26

es

Czytaj także

Media: Tusk chce, żeby Grodzki zrzekł się immunitetu. Marszałek woli jednak stracić stanowisko

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 15:52
"Tomaszowi Grodzkiemu grozi utrata stanowiska marszałka Senatu po tym, jak lider PO Donald Tusk zażądał od niego, by zrzekł się immunitetu" - pisze w czwartek "Wprost". Według tygodnika Tomasz Grodzki odmówił, w związku z czym trwają rozmowy o ewentualnych następcach marszałka.
rozwiń zwiń