Znamy termin beatyfikacji Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2011 12:15
Jan Paweł II zostanie wyniesiony na ołtarze 1 maja. Dziś papież Benedykt XVI podpisał dekret o uznaniu cudu uzdrowienia francuskiej zakonnicy.
Audio

1 maja, czyli w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli w Święto Miłosierdzia Bożego, odbędzie się uroczystość beatyfikacji Jana Pawła II.

Pod koniec ubiegłego roku komisja lekarska i komisja teologów zaaprobowały cud Jana Pawła II, na początku tego tygodnia uznali go również kardynałowie i biskupi.

Korespondent Polskiego Radia w Rzymie Marek Lehnert powiedział w magazynie "Z kraju i ze świata", że jeszcze nie widomo, czy podczas uroczystości zostanie beatyfikowany tylko Jana Paweł II, czy jeszcze inni błogosławieni.

- Teraz jeszcze potrzeba uznania jeszcze jednego cudu, aby zakończyć proces kanonizacji - mówi korespondent. Zwraca uwagę, że zazwyczaj beatyfikacji dokonuje legat papieski w kraju pochodzenia błogosławionego. Ale w tym przypadku beatyfikacja odbędzie się w Rzymie, a dokona jej papież. - Blisko jest też kanonizacja papieża-Polaka - powiedział Marek Lehnert Grzegorzowi Ślubowskiemu.

Pontyfikat jana Pawła II trwał dwadzieścia siedem lat i zdaniem watykanistów nie padł w tym czasie żaden argument podważający jego świętość. Z tego okresu powstały miliony stron dotyczące jego działalności, które członkowie komisji musieli przeczytać

(pp)

Aby wysłuchać relacji Marka Lehnerta, wystarczy kliknąć "Beatyfikacja Jana Pawła II 1 maja" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwie komisje uznały cud Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2011 18:00
Beatyfikacja Jana Pawła II na pewno odbędzie się w tym roku, być może nawet na wiosnę, twierdzi mediolański dziennik „Il Giornale”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cud czeka już tylko na podpis papieża

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2011 12:20
Komisja kardynałów i biskupów z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zaaprobowała cud za wstawiennictwem Jana Pawła II, potrzebny do jego beatyfikacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedyna taka beatyfikacja

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2011 13:14
Ks. prof. Witold Kawecki (UKSW): Niedziela Miłosierdzia Bożego, czyli 1 maja, to najlepsza z dat na przeprowadzenie beatyfikacji Jana Pawła II.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cud uznany!

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2011 15:30
Papież Benedykt XVI wyraził zgodę na ogłoszenie dekretu o cudzie za wstawiennictwem Jana Pawła II.Tym samym zakończył się proces beatyfikacyjny papieża Polaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z Janem Pawłem II nigdy nic nie wiadomo

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2011 16:30
O. Wacław Oszajca: Jan Paweł II na dobrą sprawę powinien być już kanonizowany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież ogłasza beatyfikację po polsku

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2011 12:45
- Był waszym przewodnikiem w wierze, prawdzie i wolności - mówił o Janie Pawle II Benedykt XVI. Wyraził radość, że 1 maja odbędzie się beatyfikacja.
rozwiń zwiń