X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prezydent odznaczył ludzi kultury

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2011 17:25
Lubimy to, co robimy i właśnie za to zostajemy wyróżnieni – mówiła w imieniu odznaczonych Wisława Szymborska.
Audio

Dziś na Wawelu prezydent Bronisław Komorowski uhonorował osobistości świata kultury wysokimi odznaczeniami państwowymi. Do ostatniej chwili Kancelaria Prezydenta nie ujawniała listy odznaczonych.

Wyrazy szczególnej wdzięczności prezydent wygłosił pod adresem poetki-noblistki Wisławy Szymborskiej, którą odznaczył orderem Orła Białego. Jak zauważyła reporterka Jedynki Magda Mikołajczuk, wspaniała błękitna wstęga przewieszona przez lewe ramię poetki sięgała niemalże do kolan.

– Nie jestem oratorką – przekonywała Wisława Szymborska. – Spotkała nas rzecz zdumiewająca. Wszyscy tutaj odznaczeni lubimy to, co robimy i za to lubienie jeszcze zostajemy odznaczeni – mówiła w imieniu wszystkich wyróżnionych.

Odznaczonych zostało prawie 30 osób ze świata kultury, m.in. aktorzy: Janusz Gajos, Krystyna Janda, Anna Polony, Maja Komorowska i Jerzy Trela; reżyserzy: Agnieszka Holland, Jerzy Skolimowski, Jan Jakub Kolski i Krzysztof Krauze, oraz muzycy: Włodzimierz Nahorny i Tomasz Stańko.

Jak przekonywał aktor Janosz Gajos, nigdy nie przypuszczał, że przypadnie mu takie wyróżnienie. – Gdyby ktoś powiedział mi przed egzaminem do szkoły aktorskiej, że kiedyś na Wawelu będę odbierał takie odznaczenie, wyśmiałbym go – przyznaje. –Takie rzeczy jednak się zdarzają. Należy je tylko brać i dziękować Bogu – przekonuje.

Jerzy Trela podkreśla, że zawód aktora uprawia nie dla odznaczeń i honorów. – Robię to dla siebie i dla ludzi. A jeżeli jest to zauważane i doceniane przez naszych mecenasów, prezydenta i ministra kultury, to daje wielką radość – zapewnia.

(Am)

Aby dowiedzieć się więcej kliknij w ikonę dźwięku "Odznaczeni Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski" w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie.

Aby wysłychać audycji "Rozdroża kultury" Andrzeja Matula poświeconej temu wydarzeniu kliknij" Wielkie święto ludzi kultury" w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szymborska odbierze Order Orła Białego

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2011 00:25
Przed południem na Wawelu Bronisław Komorowski uhonoruje około 20 osób ze świata kultury wysokimi odznaczeniami państwowymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Order Orła Białego dla Szymborskiej

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2011 12:40
Na Wawelu prezydent Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym twórcom kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fabryka manekinów

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2011 13:36
Order Orła Białego dla Wisławy Szymborskiej oraz dwie recenzje teatralne - "Szczęśliwe dni/Końcówka" w Teatrze Polskim i "Traktat o Manekinach" w Teatrze Wierszalin.
rozwiń zwiń