X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polscy artyści pokazali Hindusom grecki teatr

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2011 20:00
"Śpiewy Eurypidesa" łódzkiego teatru "Chorea" zachwyciły publiczność festiwalu w New Delhi.
Audio

Mocny Polski akcent na największym w Indiach festiwalu teatralnym w New Delhi. Łódzkie Stowarzyszenie Teatralne "Chorea" zaprezentowało hinduskiej publiczności spektakl "Śpiewy Eurypidesa" w reżyserii Tomasza Rodowicza.

Hinduscy widzowie zobaczyli na scenie połączenie starogreckiego śpiewu, tańca i antycznej muzyki, zupełnie innej niż ta, którą znają z własnej tradycji. Teksty zaczerpnięto z tragedii „Bachantki” Eurypidesa, obok Sofoklesa i Ajschylosa najwybitniejszego przedstawiciela klasycznej tragedii greckiej.

Spektakl spotkał się z gorącym przyjęciem. Krytyków zachwyciło połączenie imponującego ruchu scenicznego z doskonałym operowaniem głosem. Sztuka zaskoczyła widzów nie tylko egzotyczną muzyką, ale także nowatorską inscenizacją połączoną z wizualizacjami komputerowymi.

– Sięgając po tradycje starożytnej Grecji, zastanawiałem się, po co współczesnej kulturze sięganie do tradycji, które są tak odległe i egzotyczne – wspomina reżyser „Śpiewów”. – Doszedłem do wniosku, że rolą tradycji jest określanie kodu naszej kultury – wyjaśnia. Odwołując się do antycznych mitów, możemy – mimo upływu tysiącleci – lepiej zrozumieć samych siebie.

Śpiew i taniec ukształtowane w starożytnej Grecji są wyjątkowe: wymagają bardzo intensywnej pracy z ciałem. Inne kultury nie podjęły tego stylu, dlatego przedstawienia w rodzaju „Śpiewów Eurypidesa” robią tak wielkie wrażenia na widzach zarówno w Polsce, jak i w Indiach. – To mocny śpiew sięgający po bardzo różne sposoby wykonania i czerpiący z bogactwa tradycji – wyjaśnia Tomasz Rodowicz.

(Am/chorea.com.pl)


Aby dowiedzieć sie więcej kliknij w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Teatr Polski według Seweryna

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2011 12:00
Andrzej Seweryn zapowiada powrót do wielkich klasyków i do podejmowania dyskusji na temat wartości, które spychane są na margines.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słowiańska dusza w ciele niemieckiego jubilera

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2011 11:34
Andrzej Stasiuk przełamuje wieloletnie uprzedzenia narodowe, w swojej "medycznej tragifarsie" godzi Niemców i Polaków.
rozwiń zwiń