X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Animowany Mickiewicz

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2011 19:00
Podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie zaprezentowany zostanie film "Świteź" - polska animacja inspirowana balladą Adama Mickiewicza.
Audio

Reżyserem filmu jest Kamil Polak, który na pomysł stworzenia adaptacji ballady polskiego wieszcza wpadł będąc studentem szkoły filmowej. Polak przygotowując się do etiudy i szukając pomysłu na film sięgnął po tomik poezji Mickiewicza.

Jednak jak opowiadał reporterce Ewie Sycie przeczytał go „bez szkolno – lekturowych obciążeń”. Tekst podziałał na jego wyobraźnie i emocję.- Pomyślałem, że cudownie byłoby stworzyć film oparty na nim. Film bez dialogów, który opowie historię zawartą w tym utworze i przeniesie emocje zawarte w tym tekście – mówił, jak wpadł na pomysł stworzenia  filmu "Świteź”.

Film powstawał siedem lat. W jego produkcję zaangażowało się łódzkie studio "Se-ma-for".

/

- Dostałem propozycję ze studia filmów animowanych, w którym zaproponowali mi pomoc w znalezieniu dodatkowych funduszy i pomoc ogarnięciu filmu produkcyjnie – mówił Polak.

Prace w "Se-ma-forze" trwały parę lat. W Łódzkim studiu została wykonana większość prac malarsko - rysunkowych i koncepcyjnych. Także tam  powstała wizja filmu.

/

Dwa lata temu Kamil Polak pojechał z filmem do Warszawy, gdzie jego produkcję przejęła firma "Human Arts” , która zajmuje sie animacją komputerową. - To się bardzo szczęśliwie złożyło, bo oni wnieśli duży potencjał zaplecza technicznego –  uważa reżyser. Film zawiera olbrzymie sceny batalistyczne, walki żywiołów, które  technicznie były bardzo trudne do wykonania.

Premiera filmu  nastąpi podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Zdaniem jego twórców to ogromny sukces. - To wymarzone miejsce. To bardzo prestiżowy festiwal. Jesteśmy dumni z tego, że zakwalifikowaliśmy się do konkursu – stwierdził Kamil Polak  i dodał, że niewielu polskim filmom w ciągu ostatnich kilku lat to się udawało.

(mb)

Aby wysłuchać całej rozmowy z reżyserem filmu, wystarczy kliknąć "Kamil Polak” w boksie "Posłuchaj” w ramce po prawej stronie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Święto ruchomych obrazków

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2010 12:20
120 lat temu odbył się pierwszy, publiczny pokaz filmu animowanego. 28 października to Międzynarodowy Dzień Animacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bajki wiecznie młode

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2010 09:00
Przy każdej filmowej lalce pracuje kilkanaście osób. Szefowie Studia Miniatur Filmowych i Studia Se-ma-for opowiedzieli jak powstaje animowana bajka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Giganci animacji w krakowskiej pigułce

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2010 13:43
Światowej sławy animatorzy: Tim Burton i Jan Švankmajer pokażą swoje filmy na krakowskim festiwalu Etiuda&Anima.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mickiewicz wciąż inspiruje

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2010 10:00
"Świteź", czyli animowana adaptacja romantycznej ballady Adama Mickiewicza zachwyca swoim rozmachem. Choć film trwa zaledwie 21 minut, to prace nad nim trwały aż siedem lat!
rozwiń zwiń