Miejsce spotkania z kulturą

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2011 19:15
Biblioteki mają szansę nie tylko otrzymać nowoczesny sprzęt, ale także stać sie centrum łączącym lokalne społeczności.
Audio

- 31 stycznia rusza druga runda Programu Rozwoju Bibliotek. W pierwszym etapie wzięło udział prawie dwa tysiące placówek bibliotecznych. Nasz program kierujemy do wsi i małych ośrodków miejskich. Biblioteki otrzymują od nas nowoczesny sprzęt komputerowy, drukarki, projektory multimedialne i ekrany – powiedział Rafał Kramza z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Gość radiowej Jedynki zaznaczył, że w ramach projektu oferowane są bibliotekarzom szkolenia z prowadzenia biblioteki i obsługi nowoczesnego sprzętu.

Podkreślił, że wszystkie biblioteki zostają podłączone do szybkiego, bezpłatnego internetu.

- Przystąpienie do drugiego etapu naszej inicjatywy jest szansą dla tych bibliotek, które nie wzięły udziału w pierwszej części programu. Dzięki temu mogą one odrodzić się i dać mieszkańcom dostęp do wiedzy, kultury, informacji i być kolejnym atrakcyjnym punktem na mapie gminy – podkreślił gość "Popołudnia z Jedynką".

W rozmowie z Przemysławem Szubartowiczem zaznaczył, że w najmniejszych miejscowościach biblioteki są często jedynymi publicznymi budynkami. Dlatego należy wesprzeć już istniejące instytucje.

(pp)

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy kliknąć "Miejsce spotkania z kulturą" w boksie "Posłuchaj” w ramce po prawej stronie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Światowe arcydzieła w internecie

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2010 14:56
Wszystkie filmy holenderskiej kinematografii i seriale telewizyjne będą dostępne w internetowej bibliotece wideo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miejsce spotkania, nie tylko z książką

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2010 09:00
Biblioteki są nadal bardzo potrzebne, chcemy by spełniały wiele funkcji i otworzyły się na czytelników - Jacek Wojnarowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biblioteko! Nie odkładaj się na półkę

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2010 10:33
Zabytki PRL-u czy ośrodki kulturalne? Gminne biblioteki borykają się z niedofinansowaniem i kiepskim zarządzaniem, gdyby jednak dać im szansę...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na pociąg czekaj w bibliotece

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2011 10:43
Na dworcu PKP w Sosnowcu pasażerowie mogą skorzystać z biblioteki. Opasłe tomy mają umilić oczekiwanie nawet na najbardziej spóźniony pociąg.
rozwiń zwiń