Przepis na randkę

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2011 16:52
Podkreślona talia i marynarka szeroka w ramionach, chrupiąca beza i coś czerwonego, seks... wedle uznania - to przepis ekspertów na udaną randkę.
Audio

Mężczyźni w badaniach ankietowych twierdzą, że idąc na randkę myją się starannie, płacą rachunki w restauracji, a potem dbają o antykoncepcję.

- Ale czy można im wierzyć, skoro 80 proc. ankietowanych facetów pytanych o erekcję kłamie. Robią z siebie macho - mówi ginekolog, prof. Violetta Skrzypulec ze Śląskiej Akademii Medycznej.

Cóż więc robić, by randka nie okazała się niewypałem.

- To taka zabawa w kotka i myszkę, trzeba być subtelnym, zachować umiar - mówi Konrad Maj, psycholog ze SWPS. Absolutnie odradza, by na pierwszej randce mówić o kłopotach zdrowotnych czy finansowych. Lepiej też omijać takie gorące tematy, jak polityka.

- Najbardziej erotyczny jest kolor czerwony, ale uważajmy, bo ta czerwień może podnieść poziom emocji bardzo wysoko - mówi Monika Jaruzelska, wykładowca mody na SWPS.

Twierdzi, że trudno doradzić odpowiedni strój na randkę. - Białe kozaczki i czarne kabaretki mogą niektórych mężczyzn zrazić, dla innych są jak najbardziej na miejscu - tłumaczy Justynie Koć.

Konrad Maj wyjaśnia, że dla kobiet jest ważne, żeby facet był pewny siebie, zdecydowany, dobrze zaplanował randkę. - Takie połączenie Jamesa Bonda z biznesmanem - mówi.

Prof. Violetta Skrzypulec przestrzega, żeby na randce nie jeść nic ciężkiego. - Jeśli już, to raczej słodycze. Seksi są bezy, gdy chrupią, albo ptysie z opadającym kremem - radzi.

Co do innego rodzaju konsumpcji, to prof. Skrzypulec nie odradza.

- Co prawda seks na drugiej lub trzeciej randce lepiej rokuje, ale ja bym postawiła na spontaniczność.

(lu)

Aby wysłuchać nagrania, wystarczy kliknąć "Przepis na randkę" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Czytaj także

Seks przed ślubem? Naukowcy przestrzegają

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2011 09:00
O korzyściach, wynikających ze wstrzemięźliwości, pisze "Journal of Family Psychology".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister obrony: premier ma młodą narzeczoną. "Ładna,pełnoletnia,Włoszka"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2011 01:50
Ładna, pełnoletnia, Włoszka: tak narzeczoną Silvio Berlusconiego opisał minister obrony Ignazio La Russa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Specjaliści: męski afrodyzjak Orviax jest szkodliwy dla zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2011 03:20
Duńscy specjaliści ostrzegają, że kilka substancji wykorzystywanych do produkcji specyfiku o nazwie Orviax negatywnie wpływa na ludzkie zdrowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz zdobyć ukochaną? Udawaj obojętnego

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2011 13:00
Dla kobiet bardziej atrakcyjni są ci panowie, których uczuć względem siebie nie są pewne - informuje pismo "Psychological Science".
rozwiń zwiń