Co trzecia Polka nie wyjdzie za mąż!

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2011 17:30
W Polsce na 100 mężczyzn przypada 111 kobiet. W Warszawie 119, a w Olsztynie 120.
Audio

Podczas, gdy mężczyźni mogą przebierać w partnerkach... kobiety o zainteresowanie płci przeciwnej muszą ostro walczyć. W dużych miastach popyt na męża zdecydowanie przewyższa podaż kandydatów. Nie jest to jeszcze scenariusz rodem z "Seksmisji", ale dobrze też nie jest. Tym bardziej, że problem ze znalezieniem partnera mają kobiety w wieku rozrodczym. Między innymi dlatego, że większość mężczyzn w wieku 20-30 lat jest już uwikłana życiowo w jakieś związki.

Problem ze znalezieniem potencjalnego męża mają przede wszystkim młode i wykształcone Polki żyjące w dużych miastach. Bardzo często są to kobiety, które przyjechały do dużej aglomeracji, by zdobyć wykształcenie i nie wróciły już w rodzinne strony. Gdy one wyjeżdżały, ich koledzy nie czując „pociągu” do nauki zostawali w swoich miejscowościach. To dodatkowo  zachwiało proporcje między liczbą młodych kobiet i mężczyzn w większych miastach.  

/

 

Statystyki są co najmniej porażające. Nie dość, że w Polsce rośnie liczba samotnych kobiet to wzrasta liczba kobiet samotnie wychowujących dzieci. - Jeżeli kobiety mają ten naturalny ciąg do macierzyństwa to mają dzieci samotnie. W Polsce jest 20 procent takich urodzeń – mówi Wiesław Łagodziński, GUS.

Dobrze nie jest, a i prognozy nie są najlepsze. Przewiduje się, że za kilka lat co trzecia Polka będzie żyła samotnie.

Na szczęście są i tacy, którzy twierdzą, że "tego kwiatu to pół światu”.

(mb)

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy kliknąć "Kobiety” w boksie "Posłuchaj” w ramce po prawej stornie.

Na "Popołudnie z Jedynką" zapraszamy codziennie w godz. 15.00-19.30.


Czytaj także

Rodzina szuka wymówek

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2011 06:00
- Kościół i szkoła mogą tylko uzupełniać wiedzę zdobytą w rodzinie lub korygować to, co w rodzinie poszło źle. Nawet najlepsze programy edukacyjne nie zastąpią rodziny - powiedział o. Jacek Prusak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kredyt gwarantem złego związku

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2011 14:05
Przybywa par, które tkwią w nieudanych związkach z powodu zobowiązań wobec banku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walentynki? Nie obchodzę!

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2011 09:30
Nienawidzę walentynek - tak twierdzi większość ... singli. Jednak nie tylko oni nie należą do grona sympatyków dnia 14 lutego.
rozwiń zwiń