Sprawdź, czy "Lato z Radiem" zagra w Twoim mieście!

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2011 12:00
W każdą sobotę zagramy w innym mieście. W ten weekend pojawimy się w Wągrowcu.

W tym roku zagrają z nami m.in. Stachursky, Andrzej Piaseczny, KOMBII, Patrycja Markowska, Wanda i Banda, IRA i Artur Gadowski, Zbigniew Wodecki, Papa D, Blue Cafe, Zakopower, Muniek Staszczyk, Enej, Chemia i Pectus.

 

Wszystkie koncerty "Lata z Radiem" poprowadzą Roman Czejarek i Bogdan Sawicki. Na każdej imprezie wystąpią trzy gwiazdy muzyczne oraz Centrum Uśmiechu z programem dla dzieci. Najciekawsze koncerty będą transmitowane w Programie 1 Polskiego Radia w wakacyjne soboty i niedziele.Magicznym ruchomym studiem Polskiego Radia zaopiekuje się Sława Bieńczycka. Właśnie tam każdy ze słuchaczy będzie mógł poznać pracę radia od kulis. Wytłumaczymy zasady działania nowoczesnego studia, pokażemy jak działa komputerowy montaż nagrań i nauczymy jak zostać... radiowym reporterem "Lata z Radiem"! Każdy będzie mógł zrobić własne nagrania, pozdrowić znajomych lub przeprowadzić mini-wywiad. Wszystko będzie rejestrowane, a na zakończenie każdy z gości studia otrzyma pamiątkową płytę z własnym nagraniem.

Tegorocznej edycji "Lata z Radiem" patronuje hasło: "zdrowie". I tak, na każdej imprezie będziecie mieli okazję obejrzeć specjalny pokaz kulinarny oraz skosztować pysznego, zdrowego jedzenia przygotowanego przez mistrza kulinarnego Roberta Sowę.

Ciekawe atrakcje przygotowali także nasi partnerzy. Ministerstwo Zdrowia zaprasza wszystkich do skorzystania z nieodpłatnych porad lekarskich oraz umożliwi paniom dyskretne przeprowadzenie darmowych badań mamograficznych. Chętni będą mogli oddać krew w specjalnym krwiobusie, który będzie towarzyszył ekipie "Lata z Radiem" na całej trasie. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Ministerstwem Infrastruktury w zabawny sposób będzie propagować zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi będzie zachęcać gości „Lata z Radiem” do poznania dobrej polskiej żywności. Naszym celem jest pokazanie najlepszych i najzdrowszych krajowych produktów. O tym będziemy też opowiadać na radiowej antenie.

Pierwszym miastem, które odwiedzimy już 18 czerwca jest Wągrowiec.

Do zobaczenia!

*** Zapraszamy także do słuchania audycji "Lata z Radiem", która na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 12.00 przez całe wakacje aż do 3 września. ***