Praca w Teatrze Polskiego Radia to rozkosz

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2011 09:30
Jedną z gwiazd Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2011" jest Marian Opania. Tylko nam zdradził , który z teatrów jest mu bliższy: Polskiego Radia czy Telewizji Polskiej.
Audio

- Oba teatry i Telewizyjny, i Radiowy należą do moich ulubionych – przyznał aktor. Stwierdził, że gra w nich to dla niego zaszczyt. - Przychodzę grać do nich z wielką rozkoszą – wyznał Opania w rozmowie z Marią Szabłowską.

Po namyśle uznał jednak, że szczególnie lubi grać w Tatrze Polskiego Radia. - Ponieważ grając w radiu nie ma się tzw. tremy – tłumaczył. - Nie ma tego potwornego stresu wyjścia na scenę – dodał.

Radio pozwala być niewidzialnym. Poza tym daje świadomość tego, że pewne rzeczy można poprawić, gdyż słuchowiska są nagrywane, a nie puszczane live. - Niektórzy marzą o powrocie do teatru na żywo – nadmienił Marian Opania. Przyznał, że to byłby dla niego horror. - To jest nie do opisania, jaka to jest trema – powiedział. – Albo daje się z siebie wtedy 105 procent, albo 88 – konkludował aktor.

Grę Opani doceniają wszyscy, którzy mieli przyjemność z nim pracować. - Praca z Marianem to jest tak wielka lekcja. On jest precyzyjnie przygotowany do każdej pracy. Jest także bardzo wymagający. Często sam zatrzymuje nagranie i mówi: poprawmy to – zdradzał kulisy nagrań Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia. Jak mówił Kukuła, pracując z Opanią ma się poczucie, że robi się coś istotnego. - W tym potoku słów Marian mówi te istotne – stwierdził Kukuła.

Marian Opania już po raz kolejny jest gościem Festiwalu "Dwa Teatry". - Akurat ten festiwal lubię, bo jest kameralny, spotykam się tu z cudownymi twórcami, ze swoimi kolegami, przyjaciółmi. Jest tu wspaniała atmosfera – zachwalał imprezę.

Z aktorem będzie się można spotkać w poniedziałek o godz. 14.30 w Galerii Sztuki przy Placu Zdrojowym w Sopocie.

Spotkania z Jerzym Trelą, Danutą Stenką, Edyta Jungowską i Grzegorzem Damięckim to atrakcje drugiego dnia Festiwalu "Dwa Teatry – Sopot 2011". Dziś o 13.30 z widzami spotka się w PGS Danuta Stenka, o 15.00 Edyta Jungowska, a o 16.30 Grzegorz Damięcki.

Również dziś publiczność będzie mogła wysłuchać siedmiu słuchowisk i obejrzeć sześć spektakli Teatru Telewizji.

Jutro 11 Festiwal Teatru Telewizji i Teatru Polskiego Radia "Dwa Teatry" zakończy uroczysta gala, podczas której zostaną wręczone nagrody.

Transmisja tej uroczystości na antenie Jedynki o godz. 20.09.

Aby wysłuchać całej rozmowy z sktorem wystraczy wybrać "Marian Opania" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

(mb)

***

Wczoraj podczas gali otwarcia Festiwalu Jerzy Trela otrzymał Wielką Nagrodę Festiwalu "Dwa Teatry" za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie Radio i TVP zapraszają na "Dwa Teatry" - festiwal nad festiwale

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2011 08:30
- Podczas festiwalu zaprezentujemy słuchowiskowe perełeczki - mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń