Słoneczne patrole nad polskim morzem (galeria)

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2011 08:55
Plaża w Mielnie była w miniony weekend najbezpieczniejszym kąpieliskiem w Polsce. Liczba ratowników na metr wybrzeża zdecydowanie przekraczała ogólnokrajową normę.
Audio

Sztafeta, wyścig kajakarski i pływanie na czas to tylko niektóre konkurencje w eliminacjach do finału Mistrzostw Ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Plaża w Mielnie wyglądała w miniony weekend jak w filmie "Słoneczny patrol".

Prawie 80 zawodniczek i zawodników rywalizowało ze sobą w dziesięciu wodnych i plażowych konkurencjach. Wygrać nie było łatwo, bo ratownicy do tych ogólnopolskich zawodów przygotowywali się cały rok.

Wśród drużyn kobiecych wygrał zespół Big Auto Rescue Team. Wśród mężczyzn drugie miejsce zajął MOSiR Mielno, a pierwsze – Ustronie Morskie WOPR Wielkopolska. Oba zespoły uzyskały tę samą liczbę punktów, a o kolejności decydowała liczba zwycięstw w poszczególnych konkurencjach.

Następne eliminacje do Mistrzostw odbędą się w dniach 30-31 lipca br. w Krynicy Morskiej.

Zwycięzcy eliminacji zmierzą się w wielkim finale w Łebie w dniach 6-7 sierpnia. Za zwycięstwa w konkurencjach indywidualnych zawodnicy dostaną nagrody finansowe, a za pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej drużyny otrzymają nagrody rzeczowe.

Podstawowym celem Mistrzostw Ratowników WOPR jest motywowanie ratowników do podnoszenia poziomu sprawności fizycznej oraz rozwijania umiejętności pracy zespołowej. Istotne jest także to, że zawodnicy mają możliwość korzystania z nowoczesnego sportowego sprzętu ratowniczego.

(ag)

Czytaj także

Każda minuta się liczy

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2011 11:42
Czy nadchodzące wakacje będą bezpieczne? Ile będziemy musieli czekać na przypłynięcie statku ratunkowego, a ile na przybycie ratowników górskich?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kąpmy się, pływajmy tam, gdzie są ratownicy (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2011 08:15
Jerzy Telak (WOPR): Tam, gdzie są ratownicy WOPR-u tam jest bezpiecznie. Gdy dochodzi do zagrożenia to na miejscu jest osoba, która potrafi udzielić profesjonalnej pomocy
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pływaj bezpiecznie!

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2011 12:19
Korzystając z kąpieliska strzeżonego przez ratowników, mamy gwarancje, że miejsce do pływania jest bezpieczne, a w razie zagrożenia możemy liczyć na pomoc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwają eliminacje do IX Mistrzostw Ratowników WOPR

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2011 08:30
Pływanie na krótkim odcinku, bieg, zmiana płetw na czas i wyścigi kajakarskie - to tylko niektóre z konkurencji podczas eliminacji do Mistrzostw Ratowników WOPR 2011, które w ten weekend odbywają się na plaży w Mielnie.
rozwiń zwiń