"Muzyka i Aktualności" to jedna z najstarszych audycji Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2011 11:00
Nadawana była ponad pięćdziesiąt lat. Przez lata skupiała największe radiowe osobowości. Wychowywały się na niej pokolenia dziennikarzy. Między innymi nasi redakcyjni koledzy Danuta Dykowska i Paweł Wojewódka.
Audio
  • "Muzyka i Aktualności" to jedna z najstarszych audycji Polskiego Radia

– Sygnał audycji wywołuje u mnie łzy – przyznaje Wojewódka. Redaktor Dykowska potwierdza, że sygnał z głosem Tadeusza Nowickiego miał w sobie coś z magii. – Wokół tego sygnału gromadzili się nasi słuchacze i najlepsi dziennikarze Polskiego Radia – wspomina.

Ilu ich było? Redaktorów wychowanych na audycji "Muzyka i Aktualności" próbował policzyć Paweł Wojewódka. – Nie udało mi się zliczyć, ile osób przewinęło się przez redakcję. Tak naprawdę nie wiemy także, ile felietonów, komentarzy, skeczy i innych form dziennikarskich zostało stworzonych na potrzeby audycji. Archiwum Polskiego Radia jest przepastne – stwierdza redaktor Jedynki.

/

 

Muzykę do audycji przygotowywała Malina Zasadzińska. – Malina miała wyjątkowy smak i nigdy w tym, co robiła, nie była banalna – mówi Danuta Dykowska. Zdaniem redaktor audycja "Muzyka i Aktualności" pełniła funkcję "małego radia obywatelskiego". – Ona mówiła do słuchaczy, o ich sprawach, szydziła troszeczkę z polityki, z polityków. Polityka to jest taki temat, że zawsze można komuś łątkę przypiąć. Oczywiście w ramach możliwości – wspomina audycję redaktor Dykowska.

(mb)