X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Muzyka i Aktualności" to jedna z najstarszych audycji Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2011 11:00
Nadawana była ponad pięćdziesiąt lat. Przez lata skupiała największe radiowe osobowości. Wychowywały się na niej pokolenia dziennikarzy. Między innymi nasi redakcyjni koledzy Danuta Dykowska i Paweł Wojewódka.
Audio
  • "Muzyka i Aktualności" to jedna z najstarszych audycji Polskiego Radia

– Sygnał audycji wywołuje u mnie łzy – przyznaje Wojewódka. Redaktor Dykowska potwierdza, że sygnał z głosem Tadeusza Nowickiego miał w sobie coś z magii. – Wokół tego sygnału gromadzili się nasi słuchacze i najlepsi dziennikarze Polskiego Radia – wspomina.

Ilu ich było? Redaktorów wychowanych na audycji "Muzyka i Aktualności" próbował policzyć Paweł Wojewódka. – Nie udało mi się zliczyć, ile osób przewinęło się przez redakcję. Tak naprawdę nie wiemy także, ile felietonów, komentarzy, skeczy i innych form dziennikarskich zostało stworzonych na potrzeby audycji. Archiwum Polskiego Radia jest przepastne – stwierdza redaktor Jedynki.

/

 

Muzykę do audycji przygotowywała Malina Zasadzińska. – Malina miała wyjątkowy smak i nigdy w tym, co robiła, nie była banalna – mówi Danuta Dykowska. Zdaniem redaktor audycja "Muzyka i Aktualności" pełniła funkcję "małego radia obywatelskiego". – Ona mówiła do słuchaczy, o ich sprawach, szydziła troszeczkę z polityki, z polityków. Polityka to jest taki temat, że zawsze można komuś łątkę przypiąć. Oczywiście w ramach możliwości – wspomina audycję redaktor Dykowska.

(mb)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak