X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy wolno zjeść jajko nieszczęśliwej kury?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2011 10:26
Jajko zniesione przez kurę hodowaną w zamkniętym pomieszczeniu, pozbawioną nóg i skrzydeł to w ogóle nie jest jajko, tylko produkt jajkopodobny – przekonuje Aneta Awtoniuk.
Audio

– Mamy skłonność, by dzielić zwierzęta na mniej i bardziej fajne, potrzebne, cenione – mówi Aneta Awtoniuk, szkoleniowiec i ekspert w dziedzinie relacji ludzie zwierzęta. Na wsi mniej poważane są np. psy, które, gdy się zestarzeją i nie mogą już pilnować gospodarstwa, często są wyrzucane lub zabijane. Szacunkiem cieszą się zwierzęta hodowlane, choćby krowa, która daje mleko, cielaki, mięso. W mieście jest odwrotnie: do kurczaka lub świni ludzie mają stosunek obojętny; hołubią swoje psy, koty, żółwie i tchórzofretki.

Zdaniem Awtoniuk to, jak traktujemy zwierzęta, jest miarą naszego człowieczeństwa. Badania psychologów i naukowców mają dowodzić, że stosunek do naszych młodszych braci przekłada się na nasze relacje z innymi ludźmi. – Jeśli ktoś podnosi rękę na zwierzę, może to samo zrobić człowiekowi – uważa Awtoniuk.

Podkreśla, że los zwierząt w dużym stopniu zależy od naszych zachowań konsumenckich. Powinniśmy wymagać od producentów, by zwierzę, które jemy, miało godne życie i zostało w humanitarny sposób uśmiercone. – Być może jajko od kury z naturalnego chowu jest droższe. Ale to zniesione przez kurę hodowaną w zamkniętym pomieszczeniu, pozbawioną nóg i skrzydeł, to w ogóle nie jest jajko, tylko produkt jajko podobny – przekonuje Aneta Awtoniuk.

(lu)

Zobacz więcej na temat: Sygnały z Polski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łabędzie z Zalewu Wiślanego uratowane

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2010 12:48
Niemal 100 łabędzi przymarzających na Zalewie Wiślanym uratowali funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sama zmiana prawa nie ochroni zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2011 09:26
- Szacunku do zwierząt trzeba się uczyć tak jak tabliczki mnożenia: w szkole od najmłodszych lat – mówiła Katarzyna Piekarska, SLD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hipopotam miał dość cyrku i ruszył w miasto

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2011 14:51
Ważący 2,5 tony hipopotam przechadzał się minionej nocy po ulicach miasta Schwerin na północy Niemiec. Zwierzę, poza wyskubaniem miejskiego trawnika, nie wyrządziło żadnych szkód.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aukcja z udziałem gwiazd. Dochód dla zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2011 14:55
20 października w Warszawie odbędzie się specjalny pokaz sukien wieczorowych i aukcja charytatywna na rzecz zwierząt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niecałe 2 lata za znęcanie się nad żoną i zabicie psa

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2011 10:07
Rok i 10 miesięcy - to łączna kara, na jaką skazał Sąd Rejonowy w Kielcach 54-letniego mieszkańca Jaworzni-Zagórza za zabicie psa siekierą, znęcanie się psychiczne i fizyczne nad żoną oraz znieważenie policjantów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Proces ws. okrutnego zabicia psa będzie powtórzony

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2011 15:44
Józef W. oskarżony o brutalne zabicie psa i ranienie dwóch innych, będzie miał ponowny proces. Sąd Najwyższy uznał, że sądowi I instancji "umknął duch ustawy o ochronie zwierząt".
rozwiń zwiń