X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koncert w wigilię urodzin Andrzeja Kurylewicza

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2011 14:30
Jutro mija rocznica urodzin znakomitego kompozytora, muzyka i pianisty Andrzeja Kurylewicza.
Audio

Z tej okazji dziś godz. 19.00 w Radiowym Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się koncert mu poświecony.

Podczas koncertu usłyszeć będzie można muzyczne dedykacje przyjaciół Andrzeja Kurylewicza. W programie m.in.: utwory Andrzeja Kurylewicza w interpretacji Leszka Możdżera solo lub w duecie Leszek Możdżer – Paweł Pańta, fragmenty dzienników Wandy Warskiej czytane przez Macieja Stuhra, poezja Gabrieli Kurylewicz, dedykowana Ojcu, w interpretacji Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej, ballady jazzowe w wykonaniu Wandy Warskiej i Leszka Możdzera. – Jestem gościem w tym koncercie – mówi Gabriela Kurylewicz, córka kompozytora. – Nazwiska wykonawców rekomendują – dodaje.

Koncert wykonają: Wanda Warska - śpiew, Leszek Możdżer – fortepian, Tomasz Stańko – trąbka, Teresa Budzisz-Krzyżanowska recytacja, Maciej Stuhr – recytacja i śpiew, Paweł Pańta – kontrabas, Piotr Hausenplas – wiolonczela.

Andrzej Kurylewicz urodził się 24 listopada 1932 roku we Lwowie i tam, w wieku 5 lat – w wielokulturowym środowisku – zaczął edukację muzyczną. Był artystą wszechstronnym. Chociaż może kojarzyć się przede wszystkim z muzyką filmową (np. z kompozycjami do "Polskich dróg" Janusza Morgensterna) oraz z jazzem, którego był wielkim propagatorem, jego twórczości nie da się tak po prostu zdefiniować. – Ojciec przyjął to, że utwór "Polskie drogi" są jego wizytówką. Bardzo dobra wizytówką. Ja ten utwór traktuję jako drzwi do pięknego korytarza, którym chciałabym prowadzić słuchaczy, intelektualistów, dzieci, starszych, młodych do słuchania całego dorobku ojca, czyli jazzu, muzyki popularnej, filmowej, teatralnej, ale przede wszystkim muzyki poważnej – tłumaczy Gabriela Kurylewicz.

Podkreśla, że "Polskie drogi" nie jest łatwym utworem. – Jest on całkowicie rozpoznawalny. Można go zagwizdać i już wiadomo, że to są "Polskie drogi", ale jest to też bardzo trudny i mądry traktat o śmierci – zaznacza.

(mb)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak