X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kiedy i jak powiedzieć dziecku prawdę o Świętym Mikołaju

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2011 06:30
Jest taki ktoś, na kogo cały rok z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci.
Audio
  • Kiedy i jak powiedzieć dziecku prawdę o Świętym Mikołaju

Piszą do niego listy, śledzą każdy jego krok, wiedzą gdzie mieszka i jak podróżuje.  – Święty Mikołaj ma duże buty, jest bardzo duży, ma świetny strój, a jego sanie pędzą z prędkością – tłumaczy mały słuchacz Jedynki.

Bez wątpliwości to ulubieniec wszystkich dzieci. To uosobienie dobroci i atmosfery Świąt, a jednocześnie ucieleśnienie wszelkich cech postaci z krainy fantazji. Mieszka gdzieś w okolicach bieguna, ma fabrykę zabawek, w której pracują skrzaty i elfy, a jego sanie ciągną w powietrzu cudowne renifery.

Wiarę w Świętego Mikołaja powinno się utrzymywać jak najdłużej. Ale, do kiedy? I jak dziecko powinno dowiedzieć się sie prawdy? - Kiedy widzimy, że dziecko zaczyna zadawać pewne pytania, że ma jakieś wątpliwości to jest taki moment, żeby usiąść i z dzieckiem rozmawiać. Trzeba powiedzieć, że to właśnie jest ten symbol, że każdy, kto chce być Mikołajem składa prezenty pod choinkę i oto chodzi w tych świętach – radzi Konrad Maj, psycholog. Lepiej jak dziecko dowie się tego od rodziców. - Bo kiedy dziecku prawdy o Mikołaju nie powiemy to zabawi się w takiego detektywa, w końcu odkryje, jaka jest prawda i będzie nieufne, jeżeli rodzice będą chcieli przekazać dziecku jakieś inne informacje. Dziecko będzie wtedy te informacje obdarzało nieufnością – tłumaczy psycholog.

(mb)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rekordowy Mikołaj: czekoladowy święty ma parę metrów

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2011 18:19
Aż pięć metrów ma najwyższy na świecie święty Mikołaj z czekolady.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święty Mikołaj nie istnieje

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2011 15:55
W czasie przedświątecznej gorączki zakupów wiele osób zaczyna wierzyć w Świętego Mikołaja. Wydaje im się, że w niemal każdym sklepie mogą dostać coś za darmo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fińskie ucho św. Mikołaja

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2011 20:00
Czy wiedzieliście o tym, że dokładny adres Mikołaja jako pierwszy podał prezenter radiowy?
rozwiń zwiń