X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chcesz becikowe? Będziesz musiała się nachodzić

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 07:00
Po nowym roku zmieniają się zasady wypłaty becikowego. Aby je otrzymać, rodzice muszą dostarczyć zaświadczenie, że matka była pod opieką lekarza lub położnej od 10 tygodnia ciąży.
Audio
  • Chcesz bezikowe? Będziesz musiała się nachodzić

Przyszłe mamy, których dzieci urodzą się na początku roku, i panie które urodziły w ostatnich dniach, są przygotowane na to, że będą je obowiązywać nowe zasady, choć nie przez wszystkie ta sytuacja jest akceptowana. Niektóre twierdzą, że zgłosiły się do ginekologa w 11 tygodniu ciąży, bo wtedy zorientowały się, że spodziewają się dziecka. Nie wiadomo, jak taka sytuacja zostanie potraktowana po nowym roku przez urząd zajmujący się wypłatą becikowego.

Od nowego roku po becikowe trzeba się zgłosić z kompletem dokumentów, takich jak wniosek o becikowe, akt urodzenia dziecka, poświadczenie, że rodzice nie pobrali becikowego w innej placówce i zaświadczenie lekarskie, że matka była pod opieką medyczną od 10 tygodnia ciąży i odbyła wizyty lekarskie przynajmniej raz w każdym trymestrze ciąży.

Zaświadczenie o opiece ginekologicznej od 10 tygodnia ciąży - na podstawie karty ciąży - wydają na przykład szpitale, w których dziecko przychodzi na świat. Tak jest też w szpitalu położniczym przy ulicy Madalińskiego w Warszawie. Niektóre przyszłe mamy nie pytały jeszcze lekarza o taki dokument, ale nie spodziewają się problemów z jego uzyskaniem, bo w karcie ciąży mają odpowiednie wpisy. Informacje o wejściu w życie rozporządzenia ministra zdrowia o becikowym były już od kilku miesięcy podawane przez samorządy i lokalne wydziały polityki społecznej. Są w ulotkach i plakatach w miejskich i gminnych ośrodkach pomocy społecznej, na ogół można je też znaleźć na stronach internetowych miast i gmin.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Za kryzys zapłaci każdy, sprawdź ile?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2011 11:01
Likwidacja ulgi na internet, niższe ulgi prorodzinne i zmiany w systemie podatkowym dotkną każdego. Sprawdź, ile zapłacisz za reformy rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Becikowe nadal będzie, tylko z gminy

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2011 08:27
Większość gmin nadal będzie przyznawać własne becikowe. Tylko niektóre samorządy zamierzają ograniczyć zasady przyznawania pomocy po urodzeniu dziecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Becikowe tylko dla biednych rodziców?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2011 07:56
Jeszcze w grudniu resort pracy przygotuje projekt ustawy odbierający becikowe najbogatszym rodzinom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz becikowe? Pokaż zaświadczenie

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2011 15:34
Rodzice, którzy po nowym roku zgłoszą się po becikowe, będą musieli dostarczyć zaświadczenie, że matka dziecka od 10 tygodnia ciąży była pod opieką lekarską.
rozwiń zwiń