Włoska Cracovia, holenderska Wisła i angielski Hutnik

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 18:58
Aby trenować w czasie Euro 2012, Anglicy położą na stadionie czwartoligowego Hutnika własną murawę. Nie cieszy to jednak zawodników tego klubu.
Audio
  • Włoska Cracovia, holenderska Polonia i angielski Hutnik

Aż trzy drużyny podczas Euro 2012 zamieszkają w Krakowie. Włosi będą trenować na boisku Cracovii, Holendrzy wybrali stadion Wisły, Anglikom zostało boisko Hutnika w Nowej Hucie. Wymaga on jednak gruntownego remontu.

- Umówiliśmy się ze stroną angielską, że pokryjemy koszty po połowie, do 150 tys. euro - mówi Krzysztof Kowal, dyrektor krakowskiego Zarządu Infrastruktury Sportowej.

Prace w budynkach, za które płaci i odpowiada strona polska, już się rozpoczęły. - Ściągamy stare płytki, wyburzamy szatnie - mówi Jerzy Sasorski, rzecznik zarządu. W zamian powstaną szatnie i natryski z prawdziwego zdarzenia. Będą gotowe w kwietniu. Już w lutym ruszą roboty na płycie boiska. Anglicy położą na stadionie Hutnika murawę, którą sami przywiozą. Mają też odnowić fasadę budynku.

Jednak z zamieszania wcale nie są zadowoleni piłkarze czwartoligowego Hutnika. Adam Gliksman, wiceprezes klubu, tłumaczy, że na czas wiosennych rozgrywek muszą sobie znaleźć inne boisko. - Jesteśmy drużyną grającą techniczną piłkę, mamy szansę na awans - podkreśla. Magdalena Sroka, wiceprezydent Krakowa, uważa jednak, że na obecności trzech narodowych drużyn skorzysta całe miasto, nie tylko klub.

Podopieczni Fabio Capello przyjadą do Polski 6 czerwca, a dwa dni później planują pierwszy trening otwarty dla publiczności. Mieszkać mają w Hotelu Starym, przy krakowskim rynku.

(lu)

Czytaj także

Świąteczne życzenie Smudy: Zjednoczmy się przed Euro

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2011 11:08
Selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda najbardziej z potraw wigilijnych lubi karpia, ale - jak przyznaje - nigdy nie zabił tej świątecznej ryby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Transferowa ofensywa dopiero po Euro 2012

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2011 18:50
W najbliższym okienku transferowym nie powinniśmy spodziewać się w Polsce spektakularnych transferów, jak miało to miejsce latem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hutnik szykuje się na przyjęcie Anglików

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2011 14:15
W styczniu 2012 roku pełną parą ruszą prace modernizacyjne na stadionie Hutnika Nowa Huta, aby w trakcie mistrzostw Europy w piłce nożnej reprezentacja Anglii mogła trenować w komfortowych warunkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Euro 2012: Anglicy przywiozą własną trawę na stadion Hutnika

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 13:15
- Anglicy sami zadbają o to, aby podczas Euro 2012 murawa stadionu Hutnika w Nowej Hucie była idealna - poinformował dyrektor Krzysztof Kowal.
rozwiń zwiń