Sprawdź, co będzie modne w 2012 roku

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2012 10:30
Zapowiada się, że w tym roku w świecie mody pojawi się trochę sprzeczności. Na przykład w sezonie wiosna-lato z jednej strony będą rządzić chłopczyce, z drugiej – ultrakobiece kobiety.
Audio

– Mnie bardzo cieszy fakt, że każdy znajdzie w tym roku coś dla siebie – stwierdza Viganna Papina, stylistka. Eklektyzm od lat panujący w modzie pozwala na łączenie różnych elementów, różnych strojów. – Oczywiście trzeba trochę popracować nad swoją sylwetką i nad tym, co dobrze na naszej sylwetce może wyglądać – dodaje gość Jedynki.

Tym, którzy chcieliby wyglądać modnie wiosną, stylistka radzi także "grać" kolorami pastelowymi: lemonkowym żółtym, pistacjowym, koralowym, seledynowym. – Oczywiście modne będą wszelkie kolory ziemi, kolory pustyni, które w połączeniu z żółtym dostają innego wymiaru – wyjaśnia stylistka.

Do łask w tym sezonie wracają szorty. – One pojawiają się co jakiś sezon. Jeśli ktoś ma długie, zgrabne, szczupłe nogi, to jak najbardziej może je nosić. Do tego można włożyć kolorowe rajstopy, ale trzeba być samokrytycznym i wiedzieć, czy dobrze w takich rajstopach wyglądamy, bo kolorowe, wzrorzaste eksponują niedoskonałości – zaznacza Papina. Dodaje, że bardzo ważne jest też to, czy dobrze czujemy się w szortach i czy okazja, by je włożyć, jest odpowiednia.

Tym, którzy nie lubią pastelowych, mlecznych kolorów i szortów pozostają nieprzerwanie modne marynarskie paski. – Marynarze są jak jaskółki, czyli zwiastuny wiosny – żartuje stylistka. – Paski zawsze wyglądają dobrze i nie ma takiej możliwości, żeby paski przestały być modne – podkreśla i dodaje, że wbrew powszechnej opinii pasiaki nie poszerzają. – Są ponadczasowe, wesołe i odmładzają – wtrąca. Dodaje, że w modzie są zawsze także wzory zwierzęce, czyli panterki i à la węże.

Rozmawiała Karolina Rożej.

(mb)

Zobacz więcej na temat: mod Karolina Rożej

Czytaj także

W czym na narty

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2010 11:19
Narciarstwo to sport uprawiany często w ekstremalnych warunakch, w bardzo niskich temperaturach, czasem podczas padającego śniegu, a nawet deszczu. Odpowiednie ubranie to podstawa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie przychodź do pracy potargany i pognieciony

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2011 07:49
Pracownicy banku PKO BP są oburzeni nowymi wytycznymi dotyczącymi ich stroju "roboczego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co mówi twoje ubranie?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2011 18:10
- Strojem pokażemy swój nastrój i swoje poglądy – mówi Wiganna Papina. Ekspertka Czwórki przestrzega jednak przed noszeniem wizerunków zbrodniarzy i ludzi, których historii nie znamy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia stroju i nagości

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2011 21:00
Modne jest to, co wkładamy, chcąc się podobać, utożsamić z pewna grupą, nadążyć za swoimi czasami - mówią specjalistki od historii stroju.
rozwiń zwiń