X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Inkubator – miejsce do życia

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2012 15:00
Inkubator jest miejscem, w którym noworodki przebywają bezpośrednio po urodzeniu – tłumaczy dr Adam Grabowski z Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii.
Audio

Pacjent nie jest w stanie utrzymać samodzielnie własnej ciepłoty ciała. – My inkubatorem zastępujemy mu to środowisko matczyne – wyjaśnia gość Jedynki. – Wytwarzamy mu prawidłową temperaturę, wilgotność i do momentu, kiedy ci pacjenci nie będą w stanie samodzielnie sami prawidłowo kontrolować swojej temperatury, przebywają w takich stanowiskach zwanych inkubatorami – dodaje dr Grabowski.

Inkubatory wyposażone są w alarmy. – Urządzenie to służy do wspomagania oddechu metodą nieinwazyjną zwaną CPAP-em . Obecnie ten alarm wskazuje na zbyt niskie ciśnienie w drogach oddechowych, w układzie oddechowym. W momencie, kiedy zwiększymy cieśninie wody w tym układzie, automatycznie alarm się wyłączy – wyjaśnia działanie inkubatora lekarz.

(mb)

>>>Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na antenie Jedynki

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielka Orkiestra gra dla chorych dzieci

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2011 00:20
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 19. W tym roku zbiera pieniądze na rzecz dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Licytuj wywiad z Dodą!

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2012 12:30
Od wielu lat znane osobistości i duże firmy przekazują swoje pamiątki i cenne rzeczy na licytacje, aby wesprzeć doroczną akcję Jurka Owsiaka. Fani Dody mogą w tym roku wylicytować możliwość przeprowadzenia wywiadu z artystką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

XX finał WOŚP - zagraliśmy z pompą!

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2012 23:55
W tym roku WOŚP zbierała na kupno najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków i pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbieramy, licytujemy, gramy!

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2012 14:30
Pieniądze zbiera 120 tysięcy wolontariuszy nie tylko w Polsce, lecz także na całym świecie – informuje Jerzy Owsiak.
rozwiń zwiń