X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wiesław Chrzanowski wyrastał ponad polityczne podziały"

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2012 09:30
W wieku 88 lat zmarł marszałek Sejmu I kadencji, założyciel ZChN i były minister sprawiedliwości. Postać jednego z twórców III RP wspominaliśmy w audycjach "Z polski i ze świata" i "Wieczorze naukowym".
Audio
  • Sylwetka Wiesława Chrzanowskiego i rozmowa z Kazimierzem Kikiem
  • "Świadkowie historii" - Wiesław Chrzanowski wspomina swoje dzieciństwo i młodość
  • Wiesława Chrzanowskiego wspomina Dorota Truszczak
Wiesław Chrzanowski
Wiesław ChrzanowskiFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

- Wiesław Chrzanowski był jednym z bardzo, bardzo niewielu polskich polityków, których można było zaakceptować z każdej strony naszej sceny. To była postać klasy europejskiej. Jego śmierć to tym większa strata, że polska polityka bardzo potrzebuje w tej chwili tego typu wzorców. Obecnie staje się ona bowiem zaprzeczeniem mentalności i osobowości pana Chrzanowskiego - mówił w Jedynce prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Kazimierz
Kazimierz Kik w studiu Jedynki/fot. Wojciech Kusiński

Politolog zwrócił uwagę, że coraz mniej jest postaci formatu Wiesława Chrzanowskiego. Jako jeden z nielicznych przykładów wskazał premiera pierwszego demokratycznego rządu - Tadeusza Mazowieckiego. Jednocześnie zauważył, że politycy, którzy mogliby służyć za wzór dla młodego pokolenia, znaleźli się "w drugiej linii".

- To co najcenniejsze, jest już trochę na politycznej emeryturze. Oczywiście wśród obecnych polityków też zdarzają się wyróżniające się postacie. Mamy jednak negatywne mechanizmy doboru, więc po 20 latach polskiej transformacji to co dobre niestety już było, a to co najgorsze dopiero nas czeka - przekonywał Kazimierz Kik.

Przypomnienie sylwetki prof. Wiesława Chrzanowskiego i cała rozmowa z Kazimierzem Kikiem w nagraniu audycji "Z polski i ze świata".

W "Wieczorze naukowym" prof. Chrzanowskiego wspominała Dorota Truszczak - współautorka cyklu "Świadkowie historii". Zachęcamy również do wysłuchania archiwalnych materiałów audycji, w której Wiesław Chrzanowski wspomina swoje dzieciństwo i młodość. 

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiesław Chrzanowski nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2012 13:13
Zmarł Wiesław Chrzanowski - Marszałek Sejmu pierwszej kadencji.Pogrzeb Pana Marszałka 7 maja na Powązkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lech Wałęsa o Chrzanowskim: byliśmy z podobnej gliny

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2012 14:27
Patriotyzm, wiedza i pracowitość - tak zmarłego marszałka Sejmu pierwszej kadencji Wiesława Chrzanowskiego zapamięta Lech Wałęsa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Patriota, mąż stanu..." Prezydent Komorowski o Chrzanowskim

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2012 15:37
Prezydent Bronisław Komorowski wyraził żal z powodu śmierci Wiesława Chrzanowskiego. Profesor zmarł w Warszawie. Miał 88 lat.
rozwiń zwiń