Bojówki "Solidarności"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2012 12:00
- "Solidarność" może się przekształcić w paramilitarną organizację, która będzie działała, jak tydzień temu przed Sejmem - mówi w magazynie "W samo południe" senator niezależny Kazimierz Kutz.
Audio
  • Barbara Labuda i senator Kazimierz Kutz w magazynie "W samo południe"
Bojówki Solidarności
Foto: solidarnosc.org.pl

Uczestnicy dyskusji krytykowali postępowanie "Solidarności" przed Sejmem w trakcie uchwalania ustawy emerytalnej podnoszącej wiek przechodzenia na emeryturę z 65 do 67 lat. Członkowie związku uniemożliwili wówczas opuszczenie gmachu Sejmu posłom PO, PSL i Ruchu Palikota, kilku z nich uderzyli.

Barbara Labuda i Kazimierz Kutz zwrócili uwagę, że lider "Solidarności" Piotr Duda ma wielkie ambicje polityczne. Omawiali również sprawę stosunku państwa do Ślązaków i wpływ Euro 2012 na życie Polaków.

Audycję prowadził Wojciech Mazowiecki.

(ag)

Czytaj także

"Solidarność" bierze odpowiedzialność za blokadę Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 17:01
'Solidarność" i jej przewodniczący Piotr Duda biorą pełną odpowiedzialność za wszystko co wydarzyło się w piątek przed Sejmem - mówi IAR Marek Lewandowski, rzecznik szefa związku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wałęsa: spałowałbym przewodniczącego "Solidarności"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2012 10:26
Lech Wałęsa powiedział w Radiu Zet, że na miejscu Donalda Tuska wydałby rozkaz pałowania związkowców pod Sejmem. Sam spałowałby Piotra Dudę.
rozwiń zwiń