"Trójka z minusami dla szefa MSW, czwórka dla MON"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2012 12:59
- Rząd PO-PSL rozmontował ustawę o modernizacji służb mundurowych. Teraz do niej wraca - powiedział radiowej Jedynce Ludwik Dorn.
Audio
Ludwik Dorn
Ludwik DornFoto: ludwik-dorn.pl

Były minister spraw wewnętrznych i administracji skomentował zapowiedzi szefa MSW Jacka Cichockiego. Zgodnie z nimi na modernizację powiatowych, miejskich, i rejonowych komend policji rząd przeznaczy w latach 2013-2015 około miliarda złotych. Ma też w nich powstać jednolity standard obsługi i infrastruktury.

Ludwik Dorn przypomina, że już w 2007 roku Sejm uchwalił inicjatywy w tej sprawie, które podjął razem z ministrem Władysławem Stasiakiem. Jego zdaniem dobrze, że wraca się do idei zapewnienia funkcjonariuszom "ludzkich" warunków pracy.  Wytyka jednak, że stracono czas. - Szkoda, że zmarnowano te lata - powiedział Dorn.

Dorn cieszy się, że jeszcze w tym roku będą podwyżki dla służb mundurowych. Zwraca jednak uwagę na problem waloryzacji pensji o inflację w przyszłym roku - Tego w projekcie budżetu nie ma. Jest zamrożenie - powiedział. 

Poseł Solidarnej Polski lesze zdanie ma o szefie MON Tomaszu Siemoniaku. (Zgodnie z jego i premiera zapowiedziami w latach 2013-14 ma wydać w polskim przemyśle zbrojeniowym do 10 mld zł, a w latach 2013-22 - do 100 mld zł. Rozbudowana ma być też współpraca wojska z polską nauką).  Wystawia Siemoniakowi ocenę dobrą. - Na tle ministra Klicha jest wybitny - mówi Dorn

Przypomina jednak, że problemem pozostaje fakt, iż polski przemysł zbrojeniowy nie wie, czego wojsko od niego oczekuje. 

Rozmawiał Paweł Wojewódka

tj

>>>Przeczytaj zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Redukcje, podwyżki i standardy w wojsku i policji

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2012 12:39
Szefowie MON i MSW przedstawili informację o dokonaniach i zamierzeniach ich resortów, w związku z tzw. drugim expose premiera Donalda Tuska.
rozwiń zwiń