Czarny scenariusz dla Polski. "Zabrakło ludożerstwa"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2012 13:11
- Ludzie tego słuchają i boją się. Obniża to skłonność do wydawania pieniędzy, które mogłyby napędzić gospodarkę. Ta obawa jest szkodliwa - powiedział prof. Andrzej Koźmiński, prezydent Akademii Leona Koźmińskiego.
Audio
  • Prof. Andrzej Koźmiński w Popołudniu z Jedynką
Czarny scenariusz dla Polski. Zabrakło ludożerstwa
Foto: PAP/Remigiusz Sikora

Skomentował m.in. prognozy prof. Krzysztofa Rybińskiego w "Dzienniku Gazecie Prawnej" Wynika z nich, że "wypada się tylko spakować i wyjechać".  W 2013 roku Polska ma wpaść w głęboką recesję. Ma zabraknąć na wszystko: na leczenie, remonty dróg, wypłaty wynagrodzeń.

Koźmiński zgadza się, że rok 2013 może być gorszy, ale bez dramatu. Jego zdaniem ważne jest, aby pojawiła się realistyczna ocena naszych perspektyw, a nie kasandryczne i histeryczne wypowiedzi.

W czarnym scenariuszu brakuje mu tylko "ludożerstwa". - Jeśli prof. Rybiński ma potrzebę wyjazdu, to w wolnym kraju nie ma żadnych przeszkód żeby spakował się i wyjechał w spokojniejsze miejsce. Inna sprawa, gdzie je znajdzie - powiedział Koźmiński. 

Podkreślił, że są to nieodpowiedzialne historyjki, które służą podgrzewaniu złych nastrojów społecznych. - To nie bardzo przystoi osobie z tytułem profesorskim - powiedział Koźmiński.

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski

tj

Czytaj także

Kryzys straszy każdego inaczej

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2012 14:00
Ci, którzy stracili pracę, już odczuwają jego skutki. Inni postanowili zakasać rękawy, ograniczyć wydatki i po prostu przeczekać. Jak sytuację gospodarczą kraju oceniają ekonomiści i czy doświadczenia przeciętnych Polaków są z tym zgodne?
rozwiń zwiń