Niesiołowski: Palikot instrumentalnie wykorzystuje Grodzką

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 12:55
Janusz Palikot cynicznie wykorzystuje Annę Grodzką, by zdobyć promocję w mediach – mówił w Jedynce Stefan Niesiołowski (PO).
Audio
  • Stefan Niesiołowski w magazynie "Z kraju i ze świata"
Stefan Niesiołowski
Stefan NiesiołowskiFoto: PR/W. Kusiński

Ruch Palikota wysunął kandydaturę Anny Grodzkiej na stanowisko wicemarszałka.  Stefan Niesiołowski nie podjął jeszcze decyzji w sprawie głosowania. Zaznaczył,  że był zdecydowany głosować przeciw. – Jednak po przykrościach, które spotkały panią Grodzką i po jej zachowaniu, bardzo eleganckim, być może zmienię zdanie. Zobaczymy. Czeka nas w tej sprawie w klubie dyskusja. Byłoby dobrze, żeby klub się nie podzielił i głosował wspólnie – powiedział poseł PO. Zaznaczył, że Janusz Palikot instrumentalnie traktuje Annę Grodzką, na co ona nie zasługuje.

Co stanie się z 46 posłami, którzy głosowali przeciw projektom o związkach partnerskich? Stefan Niesiołowski jest zdania, że trzeba poszukiwać kompromisu. Jest to możliwe jego zdaniem, ewentualnie będzie można ”cofnąć się parę kroków wstecz” od projektu posła Artura Dunina. Niesiołowski zauważył, że różnice zdań są naturalne, duże partie, czy to brytyjskie, czy amerykańskie, są zgodne w kilku punktach, a w wielu innych obszarach są różnice zdań.

Jest też przeciwny temu, by Jarosław Gowin „publicznie potwierdzał lojalność”. Jak mówi, jest przeciw wszelkim formom "pielgrzymek do Canossy".

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska

agkm

>>>Przeczytaj całą rozmowę

Czytaj także

Anna Grodzka: będę dobrą następczynią Nowickiej

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 07:39
- Jestem predestynowana, by kontynuować pracę Wandy Nowickiej. Wiem o co jej chodziło i mogę tę pracę podjąć - powiedziała Anna Grodzka w radiowej Jedynce. Jednocześnie chce głosować przeciw odwołaniu wicemarszałek Sejmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm podzielony w sprawie odwołania Wandy Nowickiej

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 08:24
Kto zastąpi Wandę Nowicką na stanowisku wicemarszałka Sejmu? Czy będzie to kobieta? Klub parlamentarny Ruchu Palikota ma podjąć decyzję dzisiaj. Wszystko wskazuje na to, że posłowie Ruchu wskażą posłankę Annę Grodzką.
rozwiń zwiń