X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poseł SLD: Cichocki odszedł, a miał dobre rozpoznanie

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2013 13:00
Jacek Cichocki był zaangażowany w sprawy służb specjalnych i miał dobrze rozpoznaną sytuację. Szkoda, że odszedł – żałuje Stanisław Wziątek (SLD).
Audio
Minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki (C), przed posiedzeniem rządu
Minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki (C), przed posiedzeniem rząduFoto: PAP/Paweł Supernak

Premier ogłosił w środę zmiany w rządzie. Jacek Cichocki pokieruje kancelarią premiera, na stanowisku szefa MSW zastąpi go Bartłomiej Sienkiewicz. Minister finansów Jacek Rostowski będzie również wicepremierem odpowiedzialnym za całą sferę gospodarczą.
Mariusz Witczak (PO)  powiedział, że bardzo ceni sobie wiedzę Bartłomieja Sienkiewicza. W jego ocenie jest fachowcem bardzo dobrze przygotowanym do pracy z służbami. Dodał, że to decyzja o charakterze eksperckim i spodziewana jest kontynuacja polityki Cichockiego.
Stanisław Wziątek (SLD) deklaruje, że obdarzy nowego ministra kredytem zaufania i wyraził nadzieję, że opozycja będzie mogła mieć wpływ na kształtowanie służb specjalnych. Zauważył, że szef MSW powinien być ”wzmocniony konstytucyjnie”, by mógł faktycznie zajmować się służbami.
Podkreślił, że Sienkiewicz jest zaufaną osobą byłego ministra spraw wewnętrznych, Jacka Cichockiego i to zadecydowało o jego nominacji. - Bliskość poglądów jest tutaj oczywista, ale też wspólne doświadczenia z OSW – powiedział Wziątek.
Poseł dodał, że to parlament będzie przyjmował ustawę o służbach specjalnych, tymczasem nie ma na razie na ten temat merytorycznej dyskusji na forum Sejmu. Ocenił też, że minister Cichocki był zaangażowany w sprawy służb specjalnych i „miał dobrze rozpoznaną sytuację”. Szkoda, że on odszedł. Żałuję – powiedział.
Mariusz Witczak (PO) uważa, że tego rodzaju oceny to tworzenie mitycznych sytuacji, „żę ktoś odszedł i zostawił coś w połowie”. Według niego w zakresie służb będzie współpraca i kontynuacja.
Gośćmi audycji byli Mariusz Witczak (PO) i Stanisław Wziątek (SLD).

Rozmawiała Kamila Terpiał-Szubartowicz

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Błaszczak: zmiany w rządzie to policzek zadany PSL

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 17:00
Pojawienie się drugiego wicepremiera sprawi, że pozycja lidera PSL Janusza Piechocińskiego będzie słabsza - ocenia Mariusz Błaszczak z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany w rządzie są rozczarowaniem

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 18:15
20 lutego weszło w życie kilka zmian personalnych w rządzie. Jacek Rostowski został wicepremierem, Jacek Cichocki szefem Kancelarii Premiera, natomiast nowym ministrem spraw wewnętrznych ma zostać Bartłomiej Sienkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cichocki i Sienkiewicz "słabi, zależni od szefa"

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2013 09:30
W jeden dzień mogą przestać być ministrami, choćby nie wiem, co przygotowali i wymyślili - tak o Cichockim i jego następcy mówi publicysta Bogumił Łoziński. Również przyszłość Jacka Rostowskiego nie wszystkim wydaje się różowa.
rozwiń zwiń