Kalisz: w Polsce mamy model stalinowski

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 13:17
- Marek Biernacki będzie miał dużo pracy. Polski wymiar sprawiedliwości nie zmienił się od 1950 roku - mówił w Jedynce Ryszard Kalisz, były poseł SLD.
Audio
  • Ryszard Kalisz o zmianach w rządzie (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Ryszard Kalisz
Ryszard KaliszFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

Marek Biernacki został nowym ministrem sprawiedliwości. Zastąpił zdymisjonowanego przez premiera Jarosława Gowina. W poniedziałek odebrał nominację z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego. Marek Biernacki z zawodu jest prawnikiem. Biernacki był już w rządzie. W latach 1999-2001 kierował resortem spraw wewnętrznych. Kilkakrotnie był także posłem, w sejmowych ławach zasiada także w tej kadencji.

Biernackiego chwalił gość Jedynki Ryszard Kalisz. Były polityk SLD uważa, że Marek Biernacki będzie lepszym ministrem niż Jarosław Gowin. - Biernackiego bardzo cenię. Znam go od 20 lat. Biernacki czuje prawa człowieka, czuje państwo, czuje mechanizmy. (…) Premier w ostatnim czasie popełniał wiele błędów, ale nominacja Biernackiego na ministra sprawiedliwości zapisuje się Tuskowi na plus - podkreślił Kalisz.

Ryszard Kalisz mówił w Jedynce, że polskim wymiarze sprawiedliwości musi dojść do wielu zmian. Zdaniem lider stowarzyszenia "Dom wszystkich-Polska", Biernacki przede wszystkim musi przeprowadzić reformę prokuratury. - Polski wymiar sprawiedliwości nie zmienił się od roku 1950, cały czas jest taki sam. W Polsce mamy model stalinowski - zaznaczył.

Rozmawiała Kamila Terpiał-Szubartowicz.

>>>Przeczytaj całą rozmowę

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tusk znalazł następcę Gowina już dwa miesiące temu

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2013 06:42
Pomysł na to, by nowym ministrem sprawiedliwości został Marek Biernacki, powstał blisko 2 miesiące temu, zaraz po sporze o związki partnerskie - ustaliła "Polska The Times".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Biernacki to fachowiec w niewłaściwym miejscu"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2013 19:28
Uczestnicy debaty w Jedynce ocenili dokonania Jarosława Gowina, dotychczasowego ministra sprawiedliwości oraz mówili o wyzwaniach stojących przed jego następcą na tym stanowisku, Markiem Biernackim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Biernacki nowym ministrem sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 12:24
Na wniosek premiera prezydent Bronisław Komorowski odwołał Jarosława Gowina z funkcji ministra sprawiedliwości, a powołał na nią Marka Biernackiego.
rozwiń zwiń