X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poseł PiS: zbrodnia na Wołyniu to ludobójstwo

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2013 14:03
- Zbrodnia na Polakach dokonana przez Ukraińską Powstańczą Armię musi być nazywana ludobójstwem - mówił w Jedynce Marek Ast, poseł PiS.
Audio
  • Marek Ast o pracach nad opracowaniem uchwały upamiętniającej ludobójstwo na Polakach z Kresów Wschodnich (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Ostrówki - Wołyń, tu kiedyś były polskie wsie
Ostrówki - Wołyń, tu kiedyś były polskie wsieFoto: Piotr Pogorzelski (IAR)

Posłowie z sejmowej komisji kultury rozpoczynają w środę prace nad opracowaniem uchwały upamiętniającej ludobójstwo na Polakach z Kresów Wschodnich. 11 lipca przypada 70. rocznica rzezi wołyńskiej. Projektów uchwały jest sześć, dlatego dyskusja w komisji będzie zapewne gorąca. Wiceprzewodniczący parlamentarnego zespołu do spraw kresów, kresowian i dziedzictwa ziem wschodnich dawnej rzeczpospolitej mówił w Jedynce, że członkowie zespołu zwrócili się do parlamentarzystów o wypracowanie treści uchwały sejmowej zgodnej z oczekiwaniami środowisk kresowych.

- Apelujemy o to, aby w tej uchwale i zbrodnia dokonana na Polakach przez ukraińską powstańczą amię była nazwana po imieniu, czyli była nazwana ludobójstwem, aby wyraźnie wskazano sprawców tej zbrodni. Jednocześnie, żeby dzień 11 lipca był ustanowiony dniem pamięci męczeństwa kresowian - zaznaczył Marek Ast.

Zdaniem posła Prawa i Sprawiedliwości w tej sprawie polityczny podział nie ma żadnego znaczenia. - W skład zespołu wchodzą wszyscy przedstawiciele zespołów parlamentarnych i co do charakteru zbrodni i wydarzeń, które miały miejsce 70 lat temu na Wołyniu nie ma wątpliwości. Stąd oczekiwanie, że członkowie komisji kultury staną na wysokości zadania i przygotują projekt, który będzie mógł być przyjęty w wysokiej izbie przez aklamacje - podkreślił gość Jedynki.

Rozmawiał Paweł Wojewódka.

>>>Tekst całej rozmowy

Zobacz więcej na temat: HISTORIA Ukraina Wołyń
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzeź wołyńska mocno różni Polaków i Ukraińców

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2013 12:06
W Kijowie odbyła się prezentacja książki Grzegorza Motyki ”Od rzezi wołyńskiej do akcji Wisła”. W czasie spotkania z autorem w jednej ze stołecznych księgarni doszło do gorącej dyskusji. Spierano się m.in. o termin "ludobójstwo".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wołyń: skrytykowano polski projekt uchwały o rzezi

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2013 10:00
Wołyńscy deputowani uznali, że projekt uchwały Sejmu w sprawie rzezi wołyńskiej jest "nieobiektywny".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes IPN: zbrodnia na Wołyniu to ludobójstwo

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2013 10:46
Prezes IPN Łukasz Kamiński podkreśla, że ze śledztw prowadzonych w sprawie Wołynia można wyciągnąć jednoznaczny wniosek. Według śledczy IPN rzeź wołyńska była ludobójstwem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o Wołyń. Ukraińcy nie chcą rekonstrukcji

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 12:36
Ukraińcy mieszkający w Przemyślu krytykują pomysł rekonstrukcji historycznej poświęconej ludobójstwu na Wołyniu.
rozwiń zwiń