X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ireneusz Raś: rodzina PO chce pomóc Janowi Rokicie

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 11:25
Jak mówi poseł PO Ireneusz Raś, choć Jan Rokita nie jest już w Platformie Obywatelskiej, wciąż ma w partii kolegów, którzy chcieliby mu pomóc.
Audio
  • Poseł PO Ireneusz Raś o wyroku w sprawie Jana Rokity (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Ireneusz Raś
Ireneusz RaśFoto: ireneuszras.pl

Jan Rokita został wyrokiem sądu zobowiązany do zapłaty zadośćuczynienia i przeproszenia byłego szefa policji Konrada Kornatowskiego za to, że zarzucał mu tuszowanie zbrodni organów państwowych PRL.
Gość audycji "Z kraju i ze świata" w radiowej Jedynce, poseł Platformy Obywatelskiej Ireneusz Raś powiedział, że "środowisko i rodzina PO", pamiętając o zasługach Jana Rokity dla Polski, chce mu pomóc, ale z punktu widzenia formalno-prawnego "zalegalizowanie pieniędzy w jego portfelu" nie będzie łatwe.
Raś zwrócił uwagę na to, że od darowizny Rokita musiałby zapłacić podatek. - Prezes Kaczyński był niedawno atakowany przez media, że tego podatku nie zapłacił. Nie chcielibyśmy, aby w takiej sytuacji znalazł się Rokita. Pomoc powinna być skuteczna - podkreślił Raś i dodał, że nad innymi sposobami pomocy Rokicie dyskutuje z jego pełnomocnikiem. Zaznaczył, że nie będzie w mediach informował, jaki sposób wybrano.

>>>Zapis całej rozmowy
Zdaniem gościa radiowej Jedynki politykom, którzy oceniają sytuację Jana Rokity w mediach, tak naprawdę nie chodzi o zorganizowanie pomocy, ale o upolitycznienie tej kwestii. W ten sposób Raś nawiązał do wypowiedzi m.in. Jarosława Gowina, który powiedział, że "to jest hańba dla polskiego państwa, że taki człowiek jak Jan Rokita - jeden z najważniejszych, bardzo propaństwowych polityków ostatnich 20 lat, człowiek bardzo zasłużony w rozliczaniu się z trującym dziedzictwem komunizmu - znalazł się w takiej sytuacji".

Ireneusz Raś nie chciał skomentować wyroku sądu w sprawie Jan Rokita - [były komendant policji] Konrad Kornatowski, bo - jak sam przyznał - nie zna dobrze sprawy. Jeśli zaś chodzi o kwestię usunięcia Rokity z PO, poseł Platformy podkreślił, że statut partii mówi jasno, że można sześć miesięcy zalegać z płaceniem składek, a Rokita zalegał kilka lat. - Wyszło to dopiero dziewięć miesięcy temu, gdy rozpoczęliśmy weryfikację członków przez wyborami wewnętrznymi w PO. Rokita został poinformowany o swojej sytuacji, sam z nim rozmawiałem i prosiłem go o wpłacenie pieniędzy - powiedział gość Kamili Terpiał-Szubartowicz.

Wysłuchaj całej audycji!

Rozmawiała Kamila Terpiał-Szubartowicz.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Rokita poza PO. Poseł PiS: był dla PO, tak jak Rysy dla Tatr

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2013 12:56
Jan Maria Rokita został pozbawiony partyjnej legitymacji za niepłacenie składek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rokita: nie odwołam się od decyzji PO, nie chcę być w żadnej partii

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2013 21:47
Jan Rokita przyznaje, że polityka już go nie interesuje. Dlatego nie zamierza odwoływać się od decyzji krakowskiej PO o usunięciu go z partii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Migalski zorganizuje "zrzutkę" na Jana Rokitę

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 11:25
Europoseł Marek Migalski zadeklarował pomoc dla Jana Rokity, którego ściga komornik w związku z przegranym procesem sądowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gowin o wyroku ws. Rokity: hańba dla polskiego państwa

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 16:47
- Kwestionuję moralną prawomocność takiego wyroku - powiedział w TVN24 poseł PO Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń