X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

”Solidarna Polska przeszkadza PiS i służy Platformie”

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 13:00
Głosy oddane na Solidarną Polskę są stracone – tego dowodzi zdaniem posła Andrzeja Dudy (PiS) wynik głosowania w Elblągu.
Audio
  • Andrzej Duda (PiS) o wyborach w Elblągu (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: Facebook/Andrzej Duda

Politycy Solidarnej Polski nie dostali się do rady miejskiej, a ich kandydat na prezydenta otrzymał 6 procent głosów.  - Te działania Solidarnej Polski służą PO. Bo zabierają głosy PiS, które ma realną szansę odsunąć Platformę od władzy. To sytuacja przykra – ubolewał polityk (PiS) Andrzej Duda w magazynie „”Z kraju i ze świata”.

Andrzej Duda cieszy się z wyniku wyborów, jeśli chodzi o PiS i ma nadzieję, że Elbląg to zapowiedź dalszych sukcesów partii. Według niego może się ziścić hasło ”najpierw Rybnik, potem cała Polska”. W Elblągu kandydat PiS wygrał w I turze, uzyskując 10-procentową przewagę nad kandydatką PO, obu polityków czeka jednak jeszcze druga tura.

Polityk PiS mówi, że na liście wystawionej przez PO są ciągle te same nazwiska. Jak mówi, nowa prezydent to tylko fasada, a reszta pozostałaby bez zmian. Andrzej Duda mówi jednocześnie, że nie można narzucać tamtejszej społeczności lokalnych rozwiązań. Specyfika lokalna ma według niego znaczenie największe. Czy nie jest wykluczona koalicja PiS i SLD? – Niczego nie można wykluczyć, to są wybory lokalne – odparł polityk PiS.

Duda mówił również o pomyśle przekopania kanału przez Mierzeję Wiślaną, prowadzącego do Elbląga. Jego zdaniem byłby inwestycją, która uniezależniałaby Polskę od Rosja, spowodowałby, że Elbląg mógłby stać się czwarty portem RP. Przypomniał, że Jarosław Kaczyński w 2006 roku zapowiedział taką inwestycję, teraz jednak premier Donald Tusk ocenia, że inwestycja się nie opłaca. Duda uważa jednak, że jest to inwestycja strategiczna dla Polski.

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska

agkm

>>>Tekst całej rozmowy

Zobacz więcej na temat: Andrzej Duda Elbląg
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory w Elblągu: PiS wygrał wybory do Rady Miasta

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 06:52
PiS zdobył 10 mandatów do Rady Miasta Elbląga. Pozostałe 15 mandatów dzielą między siebie trzy inne partie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Kurski: bez nas PiS nie zwycięży Platformy

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 08:48
Jacek Kurski (Solidarna Polska) jest zadowolony z wyników wyborów w Elblągu, w których kandydat tej partii uzyskał około 6 procent głosów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koalicja PiS i SLD - możliwa po wyborach w Elblągu

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 13:17
Jerzy Wilk, kandydat PiS na prezydenta Elbląga, uważa, że ewentualna koalicja PiS z SLD w Radzie Miasta nie będzie niczym zaskakującym.
rozwiń zwiń