Antoni Mężydło: pensje w urzędach mogą być jawne

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2013 13:00
- Wynagrodzenia w urzędach jawne – to propozycja do przyjęcia. W zakładach czy spółkach prywatnych już chyba nie - komentował Antoni Mężydło. Jego zdaniem społeczeństwo by tego ”nie wytrzymało”.
Audio
  • Antoni Mężydło (PO) o związkach zawodowych (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Antoni Mężydło: pensje w urzędach mogą być jawne
Foto: Jarosław Kruk / Wikimedia Commons CC

Orwellowski świat takiej jawności byłby nie do wytrzymania. Byłby chyba trudny do zniesienia przez społeczeństwo – mówił poseł PO, komentując inicjatywę związków OPZZ, które chcą, żeby ujawnić płace.

Będą zmiany w prawie o związkach zawodowych

Zespół do spraw wolnego rynku przygotowuje zmiany w prawie, chce żeby związki zawodowe utrzymywały się tylko ze składek i zlikwidować ich ważne przywileje. Z kolei związki zawodowe chcą przygotować raport o tym, ile się zarabia w partiach politycznych i w ministerstwach.

Antoni Mężydło skrytykował obecnie działające związki zawodowe. - Możemy porównywać się do starych członków Unii Europejskiej. Trzeba się troszczyć o zdrowy system gospodarczy. Związki zawodowe nie mogą być upolitycznione – mówił w Jedynce Andrzej Mężydło. Poseł stwierdził, że związki, nawet roszczeniowe, mają miejsce w sferze publicznej, ale jego zdaniem powinny patrzeć na dobro wspólne. Jak komentował, obecnie troszczą się o to, by pensja minimalna była większa, a to utrudnia walkę z bezrobociem i wejście na rynek pracy.

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.

"Z kraju i ze świata" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku w samo południe.

agkm

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Związki zawodowe szykują raport o płacach rządzących

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 08:00
Związkowcy z OPZZ zamierzają przedstawić dane o zarobkach w resortach, spółkach państwowych i w partiach politycznych - pisze "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Związkowcy chcą by płace były jawne

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 08:40
OPZZ przygotowuje projekt ustawy wprowadzający jawność płac wszystkich pracowników i pracodawców.
rozwiń zwiń